Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
elakcija -30%
Jo Didenybės globoje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais

Jo Didenybės globoje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais

Internetu:
9,73€
Sena kaina:
13,90€
Sutaupote:
4,17€

Apie

Remigijus Misiūnas. Jo Didenybės prieglobstyje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais. AnotacijaPirmojo pasaulinio karo metais skaudų smūgį išgyvenusi dvylikos tūkstančių lietuvių bendruomenė Didžiojoje Britanijoje ...
Leidykla: Bonus Animus

Informacija

  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 342
  • ISBN 9789955754558

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Knygos „Jo Didenybės globoje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais“ aprašymas

Jo Didenybės globoje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais

Remigijus Misiūnas. Jo Didenybės prieglobstyje: Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metais. Anotacija

Pirmojo pasaulinio karo metais skaudų smūgį išgyvenusi dvylikos tūkstančių lietuvių bendruomenė Didžiojoje Britanijoje buvo antra pagal dydį išeivių kolonija po JAV.

U aktyvios ir skaitlingos tuometės bendruomenės sukurto pasaulėlio mažai kas liko. Ko gera, tik Sv. Kazimiero bažnyčia Londone, kapinės ir informacija apie lietuvius, išsibarsčiusi to meto spaudoje.

Vilniaus universiteto profesorius Remigijus Misiūnas apibendrina ir analizuoja archyvinę medžiagą, spaudos publikacijas, susijusias su lietuvių bendruomenės formavimusi Didžiojoje Britanijoje XIX a. pabaigoje - XX a. pradžioje, religinių ir pasaulietinių organizacijų atsiradimu, kasdienio išeivių gyvenimo realijomis.

Svarbi knygos dalis skiriama Didžiosios Britanijos lietuvių informacinės erdvės susiformavimui, periodikos bei knygų leidybai, informacijos sklaidos kanalams ir jų panaudojimui įvairių bendruomenės grupių priešpriešose.

Ypatingas dėmesys skirtas Pirmojo pasaulinio karo nulemtiems pokyčiams, paveikusiems visas lietuvių bendruomenės gyvavimo sritis, 1917 metų įvykiams, lėmusiems išeivių tarnybą britų armijoje ar priverstinį išvykimą į Rusiją be galimybės sugrįžti.

Knygos prieduose skelbiami Pirmojo pasaulinio karo metais rašyti civilių ir kariavusių britų armijos gretose lietuvių laiškai, Martyno Yčo įspūdžiai apsilankius Didžiojoje Britanijoje 1916 metais bei sąrašas žinomų lietuvių, Pirmojo pasaulinio karo metais tarnavusių britų kariuomenėje.


Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai