Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
1984-ieji

1984-ieji

Internetu:
7,42€
Knygyne:
8,95€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jotema
Autorius George Orwell
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 256
  • ISBN 9789955139829

Knygos „1984-ieji“ aprašymas

„1984-ieji“– anglų rašytojo G. Orvelo distopinė novelė, laikoma vienu žymiausių literatūrinių kūrinių. Pagrindinis veikėjas Winston Smith - intelektualus Teisybės ministerijos biurokratas, gyvenantis diktatūriniais 1984-aisiais. Novelė išversta į daugiau kaip 60 kalbų, o kai kuriose šalyse – uždrausta.

„Jis (autorius) viską permatė kiaurai, nes mokėjo žvelgti kiaurai save patį. Daugelis rašytojų ir žurnalistų mėgino imituoti jo ypatingą, aiškų rašymo būdą be egoistiškų pamokymų.“ -  Peter Ackroyd, The Times

Pasislėpęs Tiesos ministerijos Registrų skyriuje Winston Smith sumaniai perrašo praeitį, kad ji atitiktų Partijos poreikiams. Tačiau giliai širdyje jis priešinasi totalitariniam pasauliui, kuriame gyvena, pasauliui, kuris reikalauja absoliutaus paklusnumo ir kontroliuoja žmogų viską matančiais monitoriais ir budria Didžiojo Brolio akimi. Trokštantis tiesos ir laisvės Smith užmezga meilės romaną su savo kolega Džiulija, tačiau netrukus supranta, kad šiame košmariškame pasaulyje meilė yra neapykanta, karas – taika, o tikroji laisvės kaina – išdavystė.

Pagal novelę buvo pastatyti du kino filmai, JAV ir Jungtinėje Karalystėje novelė buvo adaptuota televiziniam formatui. 2005 m. Londone įvyko kompozitoriaus Lorin Maazel operos „1984“, paremtos novelės pasakojimu, premjera. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti