Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras

Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras

Internetu:
14,20€
Knygyne:
16,70€

Apie

Knyga apie vieną ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos operos artistų, nepriekaištingos vokalinės technikos ir išskirtinių artistinių gabumų menininką, ilgametį LNOBT solistą, vokalo pedagogikos profesorių, Sąjūdžio aktyvistą...

Informacija

  • Metai 2018
  • Puslapiai 261
  • Leidykla R. Paknio leidykla
  • ISBN 9789955736790

Knygos „Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras“ aprašymas

Knyga apie vieną ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos operos artistų, nepriekaištingos vokalinės technikos ir išskirtinių artistinių gabumų menininką, ilgametį LNOBT solistą, vokalo pedagogikos profesorių, Sąjūdžio aktyvistą Vaclovą Daunorą (g. 1937).

Nuo jaunumės žavėjęs nuostabiu balsu ir įtaiga, Daunoras nuėjo ilgą ir efektingą, radikalių posūkių nestokojantį profesinės karjeros kelią. Laimėjęs prestižinius konkursus, stažavęs Milano „La Scalos“ teatre, patekęs į sovietinės valdžios nemalonę, jis vis tiek išsikovojo visus menininkams anuomet skiriamus titulus, o Lietuvai atgavus Nepriklausomybę įžengė į reikšmingiausią pasaulio operos sceną – prestižiniame Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre debiutavo sulaukęs 59-erių ir dainavo jame 10 sezonų!

Milžinišką artistinę ir vokalinę patirtį Daunoras išdėstė memuarų dalyje.

Knygoje apie bičiulį ir mokytoją pasakoja Giedrė Kaukaitė, Gražina Ručytė-Landsbergienė, Sofija Jonaitytė, Ričardas Daunoras, Edmundas Gedgaudas, Robertas Bekionis, Vytautas Laurušas ir kt.

Sudarytoja Jūratė Katinaitė pateikia išsamų pasakojimą apie operos solisto karjerą ir atidžiai, nešališkai, dokumentuotai nagrinėja dviejų operos grandų – Daunoro ir Virgilijaus Noreikos – konfliktą.

Yra kūrybos ir gyvenimo chronologija, vardynas.

Knyga iliustruota nuotraukomis ir dokumentais, liudijančiais menininko kelią, taip pat Daunoro tapybos reprodukcijomis.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai