Menas. Architektūra. Fotografijos albumai
Sudarytoja Milda Mildažytė-Kulikauskienė
Šis antrasis pataisytas ir papildytas leidimas – tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio piešinių, kompozicijų eskizų ir grafikos katalogas, sudarytas ilgametės Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus darbuotojos Mildos Mildažytės-Kulikauskienės. Į katalogą įtraukti visi žinomi Čiurlionio grafikos kūriniai, piešiniai, kompozicijų eskizai ir jo..
Federico Fellini
Italų režisieriaus Federico Fellinio (1920-1993) „Intymus žodynas“ – tai grakštūs didžio menininko pasakojimai apie jo patirtą, suprastą ir kurtą pasaulį. Tai poetiškos miniatiūros, kuriomis režisierius išsako savo požiūrį į kūrybą, religiją, politiką, į meną ir menininkus, į paradoksų kupiną žmogaus gyvenimą. Šioje knygoje F. Fellinis itin atviras..
Vilius Dranseika
„Gėris, grožis ir tiesa“ - tai Viliaus Dranseikos piešinių-komiksų albumas su moksliniu įvadu.„Absurdas persmelkia žmogiškąjį buvimą ant šios žemelės. Tiek persmelkia, kad nekurie gyvenimo suvėtytieji net išdrįsta tarti: nu, visiškas absurdas. Kodėl? Nes absurdas užklausia pamatines kategorijas, kuriomis matuojame savo gyvenimo malonumą a..
Romanistai, poetai, dramaturgai, filosofai, mokslininkai ir matematikai pasakoja, kaip įveikia daugumą kliūčių, kad galėtų dirbti kaip tinkami - keldamiesi anksti ar ilgai vakarodami; mėgaudamiesi spurgomis ar vonia, be saiko gerdami kavą ar ilgai vaikštinėdami. Thomasas Wolfe'as rašė stovėdamas virtuvėje, Jeanas-Paulas Sartre'as rydavo korida..
Sudarytojas Romualdas Kučinskas
Devintą kartą vykusios kūrybinės parametrinės architektūros dirbtuvės įgavo pastovų ritmą ir pobūdį, tapo matomos viešumoje, atrado stabilią vietą Vilniaus dailės akademijos (toliau – Akademija, VDA) studijų programose. Todėl atėjo laikas apibendrinti sukauptą patirtį ir pažvelgti į priekį.Už kūrybinių dirbtuvių atsiradimą ir gyvavimą reikia dėkoti..
Raimonda Nabažaitė
Ši knyga archeologiniu aspektu nagrinėja bendrą kultūrinį viduramžių ir naujųjų laikų Europos miestų koklinių krosnių reiškinį Klaipėdoje, lėmusį technologiškai pažangesnes būsto šildymo permainas, keitusį privačią erdvę ir atliepusį kultūrines, politines, ideologines XIV–XVIII a. aktualijas. Šioje knygoje siekiama atsakyti į klausim..
Kęstutis Pikūnas
Lietuvą pristatančios mozaikos „PASSPORT" antroji dalis.Išskirtinio turinio ir dizaino leidinys lietuvių kalba.Čia – žmogus yra kertinė figūra. Leidinyje esantys interviu, fototpasakojimai, apžvalgos ir esė nenuobodžiai sujungia žmogaus ir Lietuvos istorijas . Rinktiniai konspektai, fotopasakojimai ir interviu su penkių kartų atstovais ne tik taikl..
Michael Howard
Vinsentas van Gogas per savo gana trumpą dailininko karjerą sukūrė daugiau nei 2000 meno kūrinių, tačiau didžio menininko šlovė jį aplankė tik po mirties. Jo gyvenimas buvo sunkus, negalėdamas parduoti savo kūrinių, jis nuolat kentė nepriteklių, jam sunkiai sekėsi bendrauti su artimais žmonėmis, galiausiai susirgęs psichikos liga 1890 metais gyveni..
Vytenis Almonaitis, Joana Almonaitienė
Trečiasis atnaujintas ir papildytas kelionių vadovo po Kauno Senamiestį leidimas.Knyga skiriama visiems, norintiems nuosekliai susipažinti su šia miesto dalimi. Įvade aprašomi bendriausi Kauno praeities bruožai, o pagrindinėje dalyje pristatoma 60 svarbiausių Senamiesčio kultūros ir istorijos paminklų – tiek plačiai žinomų, tiek ir tokių, apie kuri..
Dalia Dijokienė
XXI amžius kelia daugybę iššūkių, kurie įvairių sričių specialistus verčia peržengti „komforto zonos“ ribas. 2019 m. prasidėjęs naujas vientisųjų Architektūros studijų programos modulis „Architektūra ir kontekstai“ studentams suteikia galimybę išgyventi netikėtas patirtis, kurios gali atsirasti nepažintuose kultūriniuose, socialiniuose, geografiniu..
Anna Mikonis-Railienė, Renata Šukaitytė, Mantas Martišius, Renata Stonytė
Lietuvos istorijoje XX a. devintojo dešimtmečio antra pusė ir dešimtojo dešimtmečio pradžia – ypatingas laikas, kai Lietuva, atsiskirdama nuo Sovietų Sąjungos, tapo savita „išnykimo erdve“, suponuojančia naujos valstybės ir visuomenės kristalizavimosi sąlygas. Transformacija apėmė visas visuomeninio gyvenimo sritis ir tapo visuotiniu reiškiniu, apė..
Aelita Ambrulevičiūtė, Tatjana Voronič, Darius Žiemelis
Kaipgi atrodė tuometinės Lietuvos „didmiesčiai“ – Lietuvos gubernijų centrai Vilnius, Kaunas, Gardinas modernėjančių Vakarų Europos ir Rusijos imperijos miestų plėtros ir modernios sanitarinės infrastruktūros formavimosi laikotarpiu? Kiek pažangūs ar vėluojantys jie buvo?Modernios namų statybos tendencijos tik tuomet gali realizuotis, kai miestai n..
Vytautas Daraškevičius
Tradicinis folkloro festivalis „SKAMBA SKAMBA KANKLIAI" – seniausias muzikinis festivalis tiek Vilniuje, tiek ir Lietuvoje. Jau keletą dešimtmečių jis kasmet paskutinę gegužės savaitę išjudina Vilniaus senamiestį. Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos narys Vytautas Daraškevičius, fotografavo šį festivalį nuo 1976 metų, o kartu ir dalyvavo jame kaip folk..
Stephen Bayley, Terence Conran
Dizainas visur aplink mus, jo neįmanoma išvengti. Viską, kas mus supa, sukūrė dizaineriai - nuo sąvaržėlės ir iPod'o iki mūsų namų ir gyvenimo būdo. „Dizainas: Matoma inteligencija" yra orus, įtikinamas, išsamios apimties ir formos, geriausias mūsų šimtmečio dizaino pristatymas. Šią knygą parašė Stephenas Bayley's (Stefenas Beilis), vienas iš geria..