Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
akcija -20%
Tiesa ir teisinės formos

Tiesa ir teisinės formos

11,92€ 14,90€
Sutaupote:
2,98€

Apie

Vienu metu būti universiteto dėstytoju ir intelektualu – tai mėginti <...> modifikuoti ne tik kitų, bet ir nuosavą mąstymą. -  M. Foucault Apie autorių: Michelis Foucault (1926&nd...
Leidykla: Leidykla VAGA

Informacija

  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 240
  • Leidykla Leidykla VAGA
  • ISBN 9785415025862

Knygos „Tiesa ir teisinės formos“ aprašymas

Vienu metu būti universiteto dėstytoju ir intelektualu – tai mėginti <...> modifikuoti ne tik kitų, bet ir nuosavą mąstymą. -  M. Foucault

Apie autorių:

Michelis Foucault (1926–1984) – visame pasaulyje gerai žinomas vienas reikšmingiausių XX a. prancūzų filosofų. Lietuviškai išleisti jo veikalai Disciplinuoti ir bausti, Diskurso tvarka, Seksualumo istorija. Tiesa ir teisinės formos – Rio de Žaneire 1973 m. skaitytas paskaitų ciklas, kuriame Foucault paprastai ir aiškiai pristato savo filosofines prielaidas, pateikia tuo metu vykdytų tyrimų sintezę. Tai savotiška to laikotarpio Prancūzijos kolegijoje skaitytų kursų reziumė. Dar po kelių metų išeina žymioji knyga Disciplinuoti ir bausti (Kalėjimo gimimas).

Idėjos:

Pagrindinė autoriaus idėja: nėra tiesos pačios savaime ir anapus laiko. Tiesa formuojasi ne tik moksluose, bet ir teisinėse praktikose, žmonių konfliktuose ir galių susidūrimuose. Analizuodamas šiuos reiškinius, Foucault atskleidžia intriguojančią tiesos sampratos kismo Vakaruose istoriją, kurią sudaro pasakojimai apie Edipą, archajinius išmėginimus, Viduramžių apklausas ir moderniųjų laikų pastangas vis labiau kontroliuoti, disciplinuoti individą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai