Literatūros kritika
Viktorija Daujotytė
Viktorija Daujotytė-Pakerienė – habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, literatūros tyrinėtoja, daugybės monografijų, studijų ir straipsnių autorė. „Džiaugsmas dienų audime“ – penktoji profesorės V. Daujotytės refleksijų knyga. Leidykla „Tyto alba“ yra išleidusi keturias autorės panašaus pobūdži..
Turime sandėlyje
Olga Šparaga
Po 2020 m. suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų baltarusių visuomenė sukilo, o vaizdai iš tūkstantinių protestų apskriejo visą pasaulį. Nuo ko viskas prasidėjo ir kaip tai paveikė Baltarusijos žmones? Filosofė Olga Šparaga, pati buvusi įvykių sūkuryje ir ne kartą patekusi į kalėjimą, į Baltarusijoje įvykusį lūžį kviečia pažvelgti iš..
Turime sandėlyje
Ignas Staškevičius
Trečioji Igno Staškevičiaus pokalbių knyga, kurioje susitiksite dar su 20-čia asmenybių – dešimt moterų ir tiek pat vyrų, panorusių pasidalinti savo žiniomis ir patirtimis. Tekstas sukuria gyvo pokalbio iliuziją, lyg sėdėtume kurio nors pasaulio miesto kavinėje ar viename kambaryje drauge su Vladimiru Čekasinu, Giedriumi Buraču, Rūta Vanagaite ar D..
Turime sandėlyje
Ramūnas Čičelis
Knyga „Trajektorijos“ yra skirta televizijos kritikai. Tai – antroji R. Čičelio kultūrologinių straipsnių rinkinių trilogijos dalis. Televizijos tyrinėtojas gilinasi į šios medijos filosofinę problematiką, analizuodamas įvairių mūsų šalies televizijos kanalų laidas bei filmus. Knyga „Trajektorijos: televizijos kritika“ naudinga studentams..
Turime sandėlyje
Jacob Bronowski
Žmogus – ypatinga būtybė. Apdovanotas talentais, kurie jį išskiria tarp gyvūnų: taigi, skirtingai nei jie, jis – ne figūra kraštovaizdyje, o pats yra kraštovaizdžio formuotojas. Kūnu ir protu jis – gamtos tyrinėtojas, visur esantis gyvas padaras, ne susiradęs, bet susikūręs namus kiekviename žemyne. - Dr. Jacob Bronowski„Žmogaus kilsmas“ laiko..
Turime sandėlyje
Egidijus Aleksandravičius
Dar vienas žinomo istoriko, publicisto, daugelio visuomeninių ir kultūrinių iniciatyvų sumanytojo ir organizatoriaus Egidijaus Aleksandravičiaus tekstų rinkinys. Nors šie tekstai – straipsniai, kolektyvinių tyrimų projektų dalys, pratarmės, recenzijos – oficialiai priklauso akademiniam istorijos mokslui, jie skirti ne tik special..
Turime sandėlyje
Vanda Zaborskaitė
"Kiekvienas straipsnis parašytas su didžia atsakomybe ir aiškiu nusistatymu prieš viešų svarstymų trumparegiškumą, atsitiktinių „nuomonių“ standartus, skubotų ir perdėm tendencingų įspūdžių šliaužimą daiktų ir reiškinių paviršiumi. Svarbiausia čia yra tai, kad autorė visur ..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Virginija Balsevičiūtė
Monografijoje keliami tikslai: išryškinti Juškaičio lyrikos meninio pasaulio savitumą, egzistencines ir dramatines situacijas, priartėti prie svarbiausių idėjų ir jų raiškos. Aptarti lyrikos raidą ir įrašyti Juškaičio kūrybą į lietuvių lyrikos istoriją: atskleisti ryšius su poetine tradicija ir susie..
Rezervuoti ir atsiimti knygyne
Kęstutis Urba
XX. a. lietuvių vaikų literatūros tyrimai Kęstutis Urba, žinomas vaikų literatūros specialistas, Auginančiojoje literatūroje tyrinėja XX a. lietuvių rašytojų kūrybą, skirtą jauniesiems skaitytojams, daugiausia prozą ir dramaturgiją. Nagrinėjamų autorių ir jų kūrinių atranka, nuosekliai atskleidžiama nacionalinės lietuvių vaikų literatūros raida l..
Sud. Dalia Čiočytė
Ši kolektyvinė monografija atskleidžia trejetą šiuolaikinės lietuvių literatūros santykio su krikščionybe formų: tai tradicinis santykis (krikščioniškosios literatūros tąsa), ironiškasis santykis (iššūkis krikščionybei arba maištinga dievoieška) ir nauja, dabarčiai būdinga..
V.Sventickas
Knyga apie vieną įdomiausių dabarties poetų. Studija parašyta gyvosios kritikos kalba, ne liaupsinant, o įsižiūrint, įsiklausant, nusišypsant, jaučiant besitęsiančią kūrybos tėkmę, jos sroves bei kontekstus.Įsiterpia pokalbių su poetu ir kitais vertintojais, margaspalvės biografijos raiškių epizodų. Poetas matomas ir greta bendražygių, įvairios..
Skaitant praėjusių metų „Poezijos pavasario“ almanachą kalbininkui krito į akis naujoviška poezija, kurios svarbiausia ypatybė – pagal taisykles įformintų sakinių neturintys tekstai. Ryškiausi šių kūrinių formos bruožai: didžiųjų raidžių nerašymas ir skyrybos ženklų nevartojimas. Straipsnyje parodoma, kaip šie požymiai įvairuoja almanacho autorių k..
Juozas Girnius
Rinktinėje spausdinama dvidešimt filosofo Juozo Girniaus straipsnių literatūros ir kultūros klausimais, parašytų 1942–1972 m. išeivijoje. Girnius nesiribojo filosofija, o daug rašė literatūrologijos, estetikos, grožio ir tiesos temomis, stengėsi nustatyti lietuvių kultūros ir literatūros skiriamuosius ženklus, priešinosi lietuvių kultūros išeivijoj..
Natalija Arlauskaitė, Miglė Anušauskaitė
Kas sieja kiborgus ir miuziklus, kino malonumą ir stereotipus, balsą ir emancipaciją?Knyga ,,Žiūrėti ir būti žiūrimai", jungianti Natalijos Arlauskaitės tekstus ir Miglės Anušauskaitės komiksus, supažindina su kertinėmis feministinės kino teorijos sąvokomis. Kodėl jų reikia? Nes kinas kuria, atkartoja ir keičia pasaulio vaizdą, persmelktą stereotip..
Donatas Paulauskas
Atrodo, kad apie feminizmą nuomonę turi visi, bet tik nedaugelis supranta, kas yra Feminizmas. Žiniasklaidoje dažniausiai piešiamas radikalios feministės portretas, tad kartais kalbant apie lygias žmonių teises žodį „feminizmas“ vartoti būna nejauku. Donatas Paulauskas šioje knygoje bando griauti apie šį judėjimą sk..
Vytautas Toleikis
Knygoje „Žydai lietuvių literatūroje“ Vytautas Toleikis žengia į mažai mokslininkų tyrinėtą teritoriją, į istoriškai ir kultūriškai jautrią temą – imasi tirti, kaip lietuvių ir žydų santykiai atsispindėjo grožinėje literatūroje lietuvių kalba – nuo pirmųjų tekstų iki pat Antrojo pasaulinio karo ar dar vėliau. Autorius leidžiasi į minties ekspe..