Kaip šunys mus myli: neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis

Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Liūtai ne avys
Autorius Gregory Berns
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 320
  • Leidykla Liūtai ne avys
  • ISBN 9786098254266

Knygos „Kaip šunys mus myli: neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis“ aprašymas

Žmonės labai vertina su šunimis užsimezgantį stiprų ryšį. Šis ištikimas, paklusnus ir meilus gyvūnas neabejotinai yra geriausias žmogaus draugas. Bet ar ir šunys mus myli taip, kaip mes juos? Pasitelkęs magnetinio rezonanso tyrimus, Emorio universiteto neuromokslininkas Gregoris Bernsas (Gregory Berns) dešimtmečius tyrinėjo žmogaus smegenis. Ir ramybės jam vis nedavė dar vienas klausimas: o ką galvoja mano šuo?

Šeimynykščiams iš prieglaudos paėmus Kelę, drovią ir liesą terjero mišrūnę, mokslininkas nusprendė, kad tėra vienas būdas atsakyti į šį klausimą – nuskaityti šuns smegenis MRT aparatu. Kolegos šiai minčiai nepritarė. Visi žinojo, kad imantis tokių tyrimų gyvūnus reikia pririšti ar apraminti vaistais. Bet jei kariuomenėje tarnaujantys keturkojai išmokomi ramiai reaguoti net ir sudėtingiausiomis sąlygomis, tikrai galima rasti būdų išdresuoti juos gulėti tomografe.

Tuo įsitikinęs, autorius su savo augintine leidosi į išskirtinę kelionę, kurios metu pirmasis išvydo, kaip funkcionuoja šuns smegenys. Drauge su savo augintine Kele jis sunkiai dirbo, stengdamasis įveikti begalę techninių, teisinių ir dresūros kliūčių. Su savo komanda atlikęs tyrimus, Gregoris Bernsas knygoje "Kaip šunys mus myli. Neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis" pateikė stulbinančias įžvalgas, kaip šunys atspindi žmonių emocijas, kaip jie mus myli, kodėl šunų ir žmonių draugystė individų karalystėje yra bene ypatingiausia.

Ši knyga tokia viliojanti ir vertinga todėl, kad galime susipažinti su iššūkiais, su kuriais autorius susidūrė organizuodamas eksperimentą ir dresuodamas jame turėjusius dalyvauti šunis. Mokslininkas pasakoja, kaip su savo kalyte tapo viena komanda – tarsi beisbolo kamuoliuko metikas ir gaudytoja. Veikiausiai tokie santykiai paaiškina, kodėl mes su šunimis taip ilgai ir laimingai gyvename drauge.
The Boston Globe

Neuromokslininkas susimąstė, kas dedasi mūsų augintinių galvose. Gal manydami, kad šunys mus myli, tik apsigaudinėjame? „Kaip šunys mus myli“ yra rimta knyga, supažindinanti su patrauklia nauja tyrimų sritimi.
Kirkus

Šioje knygoje pristatomas ne tik mokslinis tyrimas, atskleidęs, kaip veikia šuns smegenys, bet ir asmeniška istorija apie autoriaus santykius su savo augintiniais bei kolegomis. Dėl šio asmeniško ryšio knyga vilioja labiausiai.
Scientific American MIND

Labai smagi ir drauge pamokanti... Penkios žvaigždutės iš penkių... Tikrai rekomenduojame.
Your Dog

Įspūdingoje knygoje „Kaip šunys mus myli“ autorius aprašo, kokius metodus pasitelkė jo komanda, kaip jų augintiniai padarė šį visiškai naują tyrimą įmanomą. Iš šios įtraukiančios istorijos galima daug išmokti.
Bark Magazine

Tyrinėdamas šunų smegenis, neuromokslininkas siekia atsakyti į amžiną klausimą, ar tikrai šunys mus myli.
Men’s Journal

Kelionė, į kurią autorius leidosi su savo kolegomis, pribloškia ne ką mažiau nei tyrimų išvados. Patvirtinta tai, ką gyvūnų mylėtojai jau seniai žino: mūsų šunys į mus labai panašūs.
The Akron Beacon Journal

Tai įtraukianti istorija apie atkaklų mokslininko siekį sužinoti tai, kas nežinoma. Pasakodamas apie savo laboratorijoje vykdytą šunų projektą, G. Bernsas skaitytojams leidžia iš naujo įvertinti mūsų ištikimiausių kompanionų mąstymą ir primena, kad į mokslinius tyrimus reikėtų žvelgti su aistra ir meile, išdrįstant nepaisyti tikėtinų nesėkmių.
Dan Ariely, „The (Honest) Truth About Dishonesty“ autorius

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti