Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie Smetoninę Lietuvą

Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie Smetoninę Lietuvą

17,34€
20,90€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 480
  • Leidykla Tyto alba
  • ISBN 9786094664441

Knygos „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie Smetoninę Lietuvą“ aprašymas

Gediminas Kulikauskas – vienas populiariausių Lietuvos istorikų, keturių knygų apie senąją Lietuvą autorius, dirbantis Lietuvos muitinėje. Domisi tarpukario Lietuvos kasdienybės, kontrabandos ir karo istorija, nuolat publikuoja straipsnius žurnaluose „Verslo klasė“ ir „Iliustruotoji istorija“.

„Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ – naujas skaitytojų pamėgtos knygos leidimas, gausiai papildytas dar neskelbta medžiaga. Vienuolikoje istorijų atsiskleidžia Pirmosios Lietuvos Respublikos pasaulis: spalvingas, nepaprastai įdomus ir keistas. Pasakojimai apie tarpukario paštininko ar taksisto darbo ypatumus (vairuotojui drausta spjaudytis ir miegoti ant keleivių sėdynių), bene ambicingiausią ir įspūdingiausią to meto Lietuvos projektą – Žemaičių plento statybą ir jo statytojų kasdienybę, „klimatą gadinusio“ radijo paplitimo keistenybes, pompastišką Antano Smetonos 60-mečio jubiliejaus šventę ir tikriausiai vienintelį tarpukario „tankų mūšį“ nevykusio „Geležinio vilko“ perversmo prieš tą patį „tautos vadą“ metu. Taip pat – lobių ieškotojus: nuo pilkapių rausėjų žiloje senovėje iki tarpukario Rambyno kalno kasinėtojų ar šių dienų metalo ieškiklių naudotojų. Be abejonės, ir apie kontrabandą – mielių, spirito ir apelsinų.

Pasitelkiant daugybę faktų ir autentiškų fotografijų piešiama tarpukario Lietuva: siužetai įdomesni už randamus detektyvuose. Šioje kasdienybės istorijoje – daug pasakojimų apie žmones ir komiškus, o kartais didvyriškus poelgius ir įvykius, kurie nebūtinai pateko į „didžiosios istorijos“ puslapius. Tačiau iš jų, likusių užkulisiuose, mes galime sužinoti, ką galvojo, kaip elgėsi, ko norėjo ir ko bijojo mūsų tautiečiai prieš šimtą ir mažiau metų. Ir kodėl. 

 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti