elakcija -30%
Lietuva

Lietuva

Internetu:
9,41€
Sena kaina:
13,45€
Sutaupote:
4,04€

Apie

M. Römeris žinomas kaip pirmasis lietuvių tautinio atgimimo istorikas ir vertintojas, iki šiolei konceptualiai nepasenusios ir kantriai ilgai laukusios vertimo iš lenkų į lietuvių kalbą studijos &...

Informacija

  • Metai 2020
  • Puslapiai 288
  • ISBN 9789955844044

Knygos „Lietuva“ aprašymas

Lietuva

M. Römeris žinomas kaip pirmasis lietuvių tautinio atgimimo istorikas ir vertintojas, iki šiolei konceptualiai nepasenusios ir kantriai ilgai laukusios vertimo iš lenkų į lietuvių kalbą studijos „Litwa. Studium o odrodzeniu narodu litewskiego“ („Lietuva. Studija apie lietuvių tautos atgimimą“) autorius. Iš esmės šio veikalo koncepcijos pagrindu, jos rėmuose ir šiuo metu tebevykdomi lietuvių tautinio sąjūdžio tyrimai. Litwa (Lietuva) tokiems tyrimams – tarsi elementorius. Galima išskirti bent kelis šio monografinio tyrimo lygius: politinė bei kultūrinė tautos istorija, tautinės bei pilietinės savimonės raidos istorija, sociologinis, netgi geopolitinis tyrimas.

Studija vertinga ne tik dėl kvalifikuoto lietuvių ir Lietuvos XIX a. – XX a. pradžios istorijos aptarimo. Joje siekiama nustatyti lietuvių tautos kultūrinę ir politinę brandą, brėžiami Lietuvos ateities modelio kontūrai.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai