elakcija -30%
Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį

Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį

Internetu:
8,33€
Sena kaina:
11,90€
Sutaupote:
3,57€

Apie

Didžiąją gyvenimo dalį retai susimąstydavau apie geriamą kavą, išskyrus atvejus, kai ši išsiliedavo ant švarko ar nuplikydavo gomurį. Bet keli pastarieji mėnesiai mane privertė pakeisti šitokį požiūrį. Prie&scaro...
Leidykla: Leidykla VAGA
Autorius A.J. Jacobs

Informacija

  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 184
  • Leidykla Leidykla VAGA
  • ISBN 978541502577

Knygos „Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį“ aprašymas

Tūkstantį kartų Ačiū: dėkingumo kelionė po kavos pasaulį

Didžiąją gyvenimo dalį retai susimąstydavau apie geriamą kavą, išskyrus atvejus, kai ši išsiliedavo ant švarko ar nuplikydavo gomurį. Bet keli pastarieji mėnesiai mane privertė pakeisti šitokį požiūrį. Prieš kurį laiką, mėgindamas pakovoti su įprastine savo minčių būsena (bendro pobūdžio irzlumu ir nekantrumu), ėmiausi apgaulingai atrodančio nesudėtingo iššūkio. Pasižadėjau sau, kad padėkosiu kiekvienam žmogui, dėl kurio galiu gerti savąjį puodelį kavos.

Pasiryžau pasakyti ačiū baristui, pupeles užauginusiam ūkininkui ir visiems kitiems, atsiduriantiems tarp jų.

Paaiškėjo, kad susidaro velniškai didžiulis padėkų skaičius. Šis dėkingumo iššūkis mane pakilnojo skersai laiko zonų ir aukštyn žemyn socialinės padėties kopėčiomis. Pakeliui į tikslą iš naujo permąsčiau viską, ką žinau: nuo globalizacijos iki bebrų, nuo ap­kabinimų iki šriftų ir nuo elektros lempučių iki senovės Romos. Permainų neišvengė nei mano politiniai įsitikinimai ar pasaulėžiū­ra, nei skonio pojūtis. Patyriau palaimą, nuostabą, kaltės ir prislėgtumo jausmus ir, žinoma, kavos sukeltus energijos pliūpsnius. 

Tyrimai rodo, kad psichologinė dėkingumo nauda – neišmatuojama. Dėkingumas gali nuvyti depresiją, pagerinti miego kokybę ir mitybą, taip pat paskatinti norą dažniau sportuoti. Sergantys širdies ligomis pasveiksta kur kas greičiau, jeigu rašo į dėkingumo dienoraštį. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad dėkingumas žmones daro dosnesnius ir geraširdiškesnius nepažįstamiesiems.

A.J. Jacobsas yra ne vienos „The New York Times“ bestseleriu pripažintos knygos autorius. Jis taip pat prisideda prie NPR (Nacionalinio JAV radijo) veiklos ir yra paskelbęs straipsnius dienraščiuose „The New York Times“ ir „The Washington Post“ bei žurnale „Entertainment Weekly“. A.J. Jacobso TED kalba, nemokamai prieinama TED.com tinklalapyje, papildo knygos „Tūkstantį kartų ačiū“ pasakojimą.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai