Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Vesiolaja karusel. Bukvar. Kniga 2

Vesiolaja karusel. Bukvar. Kniga 2

Leidykla: Šviesa
Informacija
  • ISBN 4771558105191

„Vesiolaja karusel. Bukvar. Kniga 2“ aprašymas

Mokomieji komplektai skirti bendrojo lavinimo mokyklų mokomąja rusų kalba 1–4 klasių mokinių mokymui ir mokymuisi. Jie parengti pagal reformuotos mokyklos programą, remiantis naujausiomis ir klasikinėmis Lietuvos bei pasaulio pedagogikos idėjomis. Mokomoji medžiaga patikrinta pačių autorių pedagoginėje praktikoje.

Šie mokomieji komplektai yra orientuoti į diferencijuotą mokymą. Tai ypač aktualu pirmoje klasėje, kur ateina skirtingai mokyklai pasirengę vaikai (mokantys skaityti, skaitantys skiemenimis, nemokantys skaityti, pažįstantys raides ir visiškai nepasirengę mokyklai). Mokomoji medžiaga parengta taip, kad mokytojas turėtų galimybę pasirinkti tinkamą darbo modelį. Naujas elementorių praktikoje yra medžiagos išdėstymas atskiruose puslapiuose.

Komplektą sudaro:

1.Vadovėlis (Elementorius. 1-oji, 2-oji knyga, „Ruskoje slovo“, 3-ioji knyga)

2.3 pratybų sąsiuviniai

3.Metodinė knyga mokytojui

Komplekto struktūra ir turinys:

Elementorius (Bukvar) sutelkia pagrindinę mokomąją medžiagą, kuri suskirstyta pagal dėstomą raidę. Supažindinimas su nauja raide padalintas į keletą dalių:

•Paveikslėlis;

•Garsų analizės ženklas ir žodžių schemos;

•Naujos raidės poros – spausdintinė ir rašytinė, didžioji ir mažoji;

•Žodžiai su nagrinėjamu garsu ir raide;

•Pirmą kartą skaitomi arba sunkesni žodžiai, kurių yra tekste;

•Mokomoji medžiaga žaidimams (eiliuoti tekstai, skaičiuotės, dainos, mįslės, eilėraščiai, pasakos ir kt.);

•Papildomi tekstai mokantiems skaityti.

•Elementoriaus puslapiai turinio atžvilgiu atitinka Pratybų puslapius; mokomoji knyga ir pratybų sąsiuviniai tiesiogiai siejasi.

Elementoriaus turinys

•Kalbinė medžiaga: raidė (grafika), garsas (fonetika), žodis (kaita ir daryba), sakinys, sakinio sudarymas.

•Leksinė medžiaga: formuojamas ir turtinamas pirmokų žodynas pagal sociokultūrines temas: asmenybė, mokymasis, namai, gamta, transportas, buitis, parduotuvė, paslaugos, sveikata, darbas, sportas, laisvalaikis, šalis; formuojama diskursinė kompetencija, atveriami tautosakos bei grožinės literatūros lobynai.

•Kultūrologinė medžiaga: rusų ir lietuvių poezija bei proza, pažintiniai ir informaciniai tekstai, tautosaka, patarlės, dainelės, mįslės, skaičiuotės, žaidimai ir kt.

„Ruskoje slovo“ pateikiama kalbinė ir gramatinė medžiaga, elementarios gramatikos ir rašybos taisyklės.

Taikomi probleminio mokymo elementai. Siūlomos komunikacinės užduotys bei įtvirtinimo pratimai.

Pateikiama įvairių tipų ir žanrų tekstų: lietuvių ir rusų tautosakos, grožinės literatūros tekstų ištraukų, rusų ir lietuvių poetų eilėraščių, eiliuotų tekstų, mįslių, patarlių – prie jų pateikiami  klausimai ir formuluojamos užduotys.

Gramatikoje, leksikoje, kultūrologinėje medžiagoje, grožinės literatūros tekstuose ieškoma sąsajų su lietuvių kalba. Ugdomi tarpkultūrinės komunikacijos gebėjimai. 

Visos vadovėlio užduotys atliekamos žodžiu ir klasėje. Darbas pamokoje organizuojamas panaudojant įvairias formas: su visa klase, grupėse, porose, individualus. Mokiniai yra pagrindiniai veikėjai, dirbantys visi kartu ir individualiai. Mokytojas vadovauja darbui, jis yra konsultantas ir koordinatorius.

Pratybų sąsiuviniai skirti rašymo įgūdžiams mokyti ir lavinti. Pateikiama keliolika rašymo pratimų tipų, kad mokytojas galėtų parinkti pačius reikalingiausius ir tinkamiausius.

•Rankos judesių lavinimas (piešti ratus, kilpas, nubrėžti kuo ilgesnę liniją, užbrūkšniuoti daikto kontūrus, apvedžioti įvairius trafaretus bei piešti, spalvinti);

•Rašytinės raidės formos įsiminimas ir mokymas ją rašyti (apvedžioti ištisine ar punktyrine linija pieštus daiktus, paliginti naujos raidės formą su jau išmoktos rašyti forma, iš raidžių sukurti piešinį, apvedžioti punktyrine linija parašytas raides, suporuoti spausdintines ir rašytines raides, spausdintinei raidei parašyti rašytinę, rašyti raides mokytojui diktuojant).

•Rašymo ir pirmųjų rašybos įgūdžių formavimas, kūrybiškumo ugdymas (apvedžioti žodžius, sakinius, parašytus punktyrine linija, rašyti žodžius pagal pavyzdį, iš parašytų žodžių sudaryti sakinį, išmokti gražiai rašyti savo vardą, pratintis spausdintą tekstą nurašyti rašytinėmis raidėmis, rašyti laišką seneliams, sveikinimą mamytei, įvairių kryžiažodžių, galvosūkių sprendimas, trumpi sakinių rašiniai pagal paveikslėlį, mįslių, skaičiuočių ir pan. rinkinėlių rašymas, savo kūrybos tekstų užrašymas).

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai