Aidas Marčėnas

“Jei trokšti šlovės - kalbėk tai,

ką girdėti žmonėms maloniausia.”

Aidas Marčėnas — žymus lietuvių poetas, eseistas, literatūros kritikas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Gimė Kaune, tačiau būdamas ketverių kartu su šeima išsikraustė į Vilnių, ilgainiui tapusi jo gyvenimo miestu: sostinėje jis baigė mokyklą, buvo įstojęs į konservatoriją, priklausė maištaujančių alternatyvių menininkų bendruomenei, dirbo. Ne viename interviu yra minėjęs, jog poetu būti jaunystėje nesvajojo, o savo poeziją laiko labiau išmokta, įsisavinta gyvenimo nei prigimtine. Galbūt dėl to, A. Marčėno kūryboje didelis dėmesys skiriamas eilėraščio formai: ritmui, rimui, skambesiui. 2005 m. už klasikinių vertybių ir šiuolaikiškumo dermę šis kūrėjas apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Bene žymiausi autoriaus kūriniai: "Ir. 123 eilėraščiai", "Nieko nebus. Eilėraščiai su gegute".

Aidas Marčėnas

16,07€
18,90€

Turime sandėlyje

Aidas Marčėnas

8,17€
9,85€

Turime sandėlyje

Išparduota

Aidas Marčėnas

Išparduota

Išparduota

Aidas Marčėnas

Išparduota

Išparduota

Aidas Marčėnas

Išparduota

Išparduota

Aidas Marčėnas

Išparduota

Išparduota

Aidas Marčėnas

Išparduota

7 prekės

Biografija

Gimė 1960 m. rugsėjo 24 d. Kaune.

Nuo 1964 m. gyvena Vilniuje. 

Baigė Vilniaus 22-ąją vidurinę mokyklą.

Kurį laiką studijavo Vilniaus konservatorijoje.

Jaunystėje dirbo pačius įvairiausius darbus: nuo apšvietėjo Akademiniame operos ir baleto teatre iki Azijon karves gabenančių prekinių traukinių palydovo.

1985 m. debiutavo spaudoje eilėraščių publikacija žurnale „Pergalė“. 

1988 m., išleido pirmąją savo knygą – eilėraščių rinkinį pavadinimu „Šulinys“. Ji buvo apdovanotas Zigmo Gėlės premija, skiriama už metų geriausią pirmąją poezijos knygą. 

1993 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. 

2005 m. apdovanotas Nacionaline premija „už klasikinių vertybių ir šiuolaikiškumo dermę poezijos knygose“.

Kūrybos bruožai

A. Marčėno tekstuose itin daug dėmesio skiriama taisyklingai eilėraščio formai, ritmui, rimui, skambesiui. Kai kurie šio autoriaus lyriką netgi vadina meditacine. A. Marčėnas savo eilėraščiuose tarytum ieško gyvenimo prasmės ar užuominų į ją. Tai – tobuli kūriniai skaitytojui, kuris dievina gilintis, mąstyti bei suprasti.