Akvilė Kavaliauskaitė

„Esu viena tų, kurie pradeda daryti dalykus anksti.“ 

Akvilė Kavaliauskaitė – žurnalistė, laisvai samdoma tekstų kūrėja, laidų vedėja, kūrybinio rašymo kursų, seminarų ir mokymų lektorė. A. Kavaliauskaitė buvo laidos „Emigrantai“ veidas, o dabar ji rašo straipsnius įvairiems portalams bei leidiniams, tarp jų ir „Happy365“. Bene garsiausias jos kūrinys - „Kūnai".

Akvilė Kavaliauskaitė

12,03€

Turime sandėlyje

1 prekės

Biografija

Gimė 1988 m. vasario 14 d. Ukmergėje.

Baigė Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnaziją.

Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką.

Po studijų išvyko į Ispaniją, ten užsidirbo dainuodama baruose, rašė žurnale „Panelė“. 

Pirmoji knyga „Du gyvenimai per vieną vasarą“ išleista 2015 m. 

2020 m. išleistas novelių rinkinys „Kūnai“.

Kūrybos bruožai

A. Kavaliauskaitės romane „Du gyvenimai per vieną vasarą“ gausu autobiografinių elementų. Juk pagrindinė veikėja, kaip ir autorė Ispanijoje, taip pat pragyvena dainuodama ir patiria daug nuotykių. Ši knyga – pilna ironijos ir labai įtraukianti. Veikėjai yra itin tikroviški ir kiekvienas juose gali atrasi dalelę savęs.

Tuo tarpu novelių rinkinys „Kūnai“ nuo minėto romano skiriasi. Šiame rinkinyje sudėtos išskirtinės, kartais ironiškos, o kartais melancholiškos istorijos apie skirtingus asmenis bei jų jausenas – tarsi pademonstruojama visa plačioji visuomenė. Pati autorė yra pasakiusi, kad ją įkvėpė gyvenime sutikti žmonės. Ši knyga 2020 m. Metų knygos rinkimuose tapo nugalėtoja suaugusiųjų prozos kategorijoje, skaitytojai ją išrinko geriausia 2020 m. lietuvių autoriaus grožine knyga, buvo nominuota Jurgos Ivanauskaitės premijai. Kai kurie rinkinio tekstai yra išversti į anglų kalbą.