Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Aleksandras Volkovas

„Tavo kelionė niekada nesibaigia. Gyvenimas sugeba neįtikėtinai keisti situaciją.“

Aleksandras Melentjevičius Volkovas (1891–1977) – sovietų rašytojas, dramaturgas, universiteto dėstytojas. Jis buvo romanų, apsakymų, pjesių ir eilėraščių vaikams autorius, labiausiai prisimenamas dėl knygų serijos „Stebuklų šalis“, sukurtos pagal L. Franko Baumo „Nuostabųjį Ozo šalies burtininką". Iš šios A. Volkovo serijos jaunieji skaitytojai itin mėgsta „Apleistos pilies paslaptį“, „Geltoną rūką“, „Maranų ugnies dievą“.

Aleksandras Volkovas

8,88€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Aleksandras Volkovas

8,88€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Aleksandras Volkovas

9,61€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Aleksandras Volkovas

9,61€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Aleksandras Volkovas

Išparduota

5 prekės

Biografija

Gimė 1891 m. birželio 14 d. Ust-Kamenogorske, Semipalatinsko srityje, Rusijos imperijoje (dabar Oskemenas, Kazachstanas). Būdamas 12 metų, jis baigė Ust-Kamenogorsko miesto mokyklą, kurioje vėliau mokytojavo. 1907 m. įstojo į Tomsko mokytojų institutą. Jį baigė 1909 m., turėdamas teisę dėstyti visus mokyklos programos dalykus, išskyrus Dievo įstatymą.

Pradėjo dirbti mokytoju Ust-Kamenogorske. Nuo 1910 m. dirbo matematikos mokytoju Kolyvano kaime. 1920 m. persikėlė į Jaroslavlį, kur dirbo mokyklos direktoriumi. Neakivaizdžiai baigė Jaroslavlio pedagoginio instituto matematikos fakultetą.

1929 m. persikėlė į Maskvą, kur dirbo rabfakos vedėju. Per septynis mėnesius baigė kursinius darbus ir išlaikė Maskvos universiteto Fizikos ir matematikos fakulteto išorinius egzaminus.

Nuo 1931 m. dirbo Maskvos spalvotųjų metalų ir aukso instituto Aukštosios matematikos katedros dėstytoju, vėliau – docentu.

Pirmą kartą 1939 m. Sovietų Sąjungoje išleista „Stebuklų šalis“ tapo gana populiari, o septintajame dešimtmetyje A. Volkovas parašė ir istorijos tęsinius. Nuo 1963 iki 1970 m. išleistos dar keturios serijos knygos, o šeštoji ir paskutinė išleista 1982 m. pomirtiniu būdu. Kiti autoriai, tokie kaip Jurijus Kuznecovas, Sergejus Suchinovas ir Leonidas Vladimirskis (originalus A. Volkovo iliustratorius), neseniai parašė papildomus tęsinius rusų kalba, iš esmės sukurdami alternatyvią Ozo šalies knygų seriją.

Mirė 1977 m. liepos 3 d.

Kūrybos bruožai

A. Volkovo kūriniai pripažįstami dėl vaizduotę žadinančio pasakojimo ir gebėjimo sužavėti jaunuosius skaitytojus. Autoriaus kūryboje gausu fantazijos ir nuotykių elementų, įkvėptų originalaus Baumo pasakojimo. A. Volkovas serijoje „Stebuklų šalis" siekia sudominti vaikus įtikinamais veikėjais, gyvais aprašymais ir tikroviška aplinka. Į jo adaptuotą Baumo pasakojimą įtraukta kultūrinių ir kontekstinių elementų. A. Volkovas sėkmingai susilaukė atgarsio tarp jaunųjų skaitytojų, suteikdamas jiems žavingą galimybę susipažinti su fantastinės literatūros pasauliu.