Algirdas Toliatas

"Puikybė - tai tiesos trūkumas tavo gyvenime."

Algirdas Toliatas – Lietuvos kunigas, vyriausiasis policijos kapelionas. Baigęs Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją, jis taip pat mokėsi Prancūzijoje ir tris metus stažavosi Romoje. A. Toliatas vienas pirmųjų pradėjo viešai dalintis savo pamokslais socialiniuose tinkluose taip pasiekdamas vis didesnes tikinčiųjų grupes. Žymaus kunigo pamokslai yra sudėti ir į leidinius, kuriuos ypač pamilo Lietuvos skaitytojai. Puikūs to pavyzdžiai - "Dievo vaikų planeta", "Gerumo liūnas", "Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai".

Algirdas Toliatas

4,61€
5,42€

Turime sandėlyje

Algirdas Toliatas

2,34€
2,75€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Algirdas Toliatas

4,61€
5,42€

Turime sandėlyje

Algirdas Toliatas

13,65€
16,45€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Algirdas Toliatas

4,47€
5,26€

Turime sandėlyje

Išparduota

Algirdas Toliatas

Išparduota

6 prekės

Biografija

Gimė 1978 m. gegužės 13 d.

Baigė Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją.

Studijavo Prancūzijoje. 

2007 m. įšventintas kunigu. 

Metus studijavo Popiežiškajame Laterano universitete, kur mokėsi bažnytinės teisės, o dar dvejus metus praleido Teresianumo universitete, kur gilinosi į dvasingumo teologiją. Įdomu tai, jog studijuoti į Italiją dvasininkas išvyko motociklu. Tai – vienas iš A. Toliato hobių.

Po trejų metų studijų Romoje 2012 m. apgynė dvasinės teologijos licenciato laipsnį ir buvo paskirtas kunigu Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje. 

Nuo 2013 m. eina vyriausiojo Lietuvos policijos kapeliono pareigas.

Kūrybos bruožai

A. Toliatas tvirtai tiki, jog su žmonėmis reikia šnekėtis jiems artima kalba ir aktualiomis temomis. Tad dvasininkas pasižymi unikaliais pamokslais, kuriems neretai pasitelkia modernias priemones, tarkim, transliuoja mišias internetu ir rašo tinklaraštį. Kunigas kiekvieną sekmadienį skelbia naują pamokslą, o vieną dieną leidykla „Tyto alba“ pasiūlė šiuos pasakojimus sudėti į knygas. Iš to atsirado pamokslų trilogija apie meilę, tikėjimą ir viltį.

2016 m. išleistas pamokslų rinkinys „Žmogaus ir Dievo metai“ apima pačius svarbiausius meto laikotarpius tikėjimo aspektu. Čia A. Toliatas pasakoja apie advento ramumą ir Šv. Kalėdų džiaugsmą, apie apvalančią gavėnią ir įkvepiančias Šv. Velykas.

2017 m. buvo išleistas kitas pamokslų rinkinys „Gerumo liūnas“. Jo tema – viltis. Šioje knygoje A. Toliatas aptaria dvasines, vertybines, psichologines bei moralines problemas.

Paskutinioji trilogijos dalis pasaulį išvydo 2018 m. „Šeštas jausmas yra pirmas“ atskleidžia meilės temą. Iš neįtikėtinos trilogijos populiarumo matyti, jog skaitytojai susižavėjo paprastu autoriaus stiliumi, tekstais, kurie pamoko, tačiau nekritikuoja.

Be šių pamokslų rinkinių, A. Toliatas taip pat išleido „Sekmadienio SMS: mažieji tekstai“, „Ramybė Tau“ bei specialiai mažiesiems skaitytojams skirtą „Dievo vaikų planeta“.