Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Charles Bukowski

„Aš buvau talentingas ir dabar esu talentingas. Kartais aš žiūrėdavau į savo rankas ir suvokdavau, kad galėjau būti didis pianistas ar dar kas nors. Tačiau ką veikė mano rankos? Kasė kiaušius, išrašinėjo čekius, užrišinėjo batų raištelius, nuleisdavo vandenį unitaze ir pan. Iššvaisčiau aš savo rankas. Ir smegenis.“

Čarlzas Bukovskis (Charles Bukowski) – garsus vokiečių kilmės JAV kūrėjas, rašytojas, novelistas. 1920 m. gimė Vokietijoje vietinės moters ir JAV karininko šeimoje, tačiau net nesulaukęs trejų kartu su šeima iškeliavo į Ameriką. Vaikystė nebuvo lengva: patyčios mokykloje ir tėvo smurtas namie – šiuos motyvus galima įžvelgti ir autoriaus kūryboje, ypač romane „Šimtadarbis“.  Ch. Bukowski taip pat parašė tokius kūrinius kaip „Arklienos kumpis" ir „Dailiausia moteris mieste"


Išdėstymas:

Charles Bukowski

14,81€

„Dabar turiu darbą. Tai štai kaip tas atrodo. Pažeminimas, o ne darbas. Nenuostabu, kad kai kurie žmonės plėšia bankus. Ir kodėl, velniai rautų, negaliu tapti aukščiausiojo teismo teisėju ar nuolat koncertuojančiu pianistu? Todėl, kad reikia mokytis, o mokslas kainuoja. Šiaip ar taip, aš niekad ir nesiekiau kuo nors tapti. Ir kol kas šį planą man p..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Charles Bukowski

14,98€

Lietuviškai išleidus pirmąjį Charleso Bukowskio apsakymų rinkinį „Paprastos beprotybės istorijos“ (kitos knygos, 2011), gausūs jo fanai ir fanės suprato, kad girtuoklio ir literatūros chuligano genialumas geriausiai atsiskleidžia trumpose istorijose, kurių stilius grynas it paskutinis degtinės lašas, o minties koncentracija pasiekia aukščiausią lyg..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Charles Bukowski

13,98€

„Dorų moterų bijojau, nes jos geidė mano sielos, o tą man dar likusį truputį norėjau pasilaikyti. Dažniausiai troškau prostitučių ar moterų iš žemiausių sluoksnių, nes jos išmanė reikalą, buvo kietos ir neturėjo jokių asmeninių pretenzijų. Joms išėjus nieko neprarasdavau. Tačiau tuo pat metu tikėjausi sutikti švelnią, gerą moterį, nors ir kokia did..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Charles Bukowski

15,23€

„Paprastos beprotybės istorijos“ – kultinio Amerikos rašytojo Charleso Bukowski trumpų apsakymų rinkinys. Jame atsiskleidžia visas pamišėliškas, pribloškiantis, iš vėžių išmušantis literatūros chuligano talentas. Siurrealistinis Niujorko padugnių gyvenimo ir Edgaro Allano Poe poetinės beprotybės mišinys sprogsta neįtikėtina galia, skaitytojų galvos..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Charles Bukowski

Lietuviškai išleidus pirmąjį Charleso Bukowskio apsakymų rinkinį „Paprastos beprotybės istorijos“ (kitos knygos, 2011), gausūs jo fanai ir fanės suprato, kad girtuoklio ir literatūros chuligano genialumas geriausiai atsiskleidžia trumpose istorijose, kurių stilius grynas it paskutinis degtinės lašas, o minties konce..

Išparduota

Charles Bukowski

Kultinio rašytojo Charleso Bukowskio romano „Faktotumas“ (Factotum, 1975) pavadinimas kilęs anaiptol ne iš angliško keiksmažodžio, o iš lotyniško posakio fac totam – „daryk viską“. Bosų paliepimus besąlygiškai vykdantis juodadarbis Henris Činaskis nesugeba niekur pritapti ir yr..

Išparduota

Charles Bukowski

Paskutinis garsiojo girtuoklio Charleso Bukowskio romanas „Skaitalas“ (Pulp, 1994) – postmodernus ironijos, mistikos ir juodojo humoro kokteilis, dedikuotas prastai literatūrai ir parašytas kaip bulvarinių skaitalų parodija, kupina neištikimų žmonų, idiotų vyrų, seksualių ateivių iš kosmoso, viskam abejingų nu..

Rodoma nuo 1 iki 7 iš 7 (viso puslapių - 1)

Biografija

Vaikystė ir studijų metai

Gimė 1920 m. rugpjūčio 16 d. Andernache, Vokietijoje, katalikų šeimoje.

Dėl Vokietijos ekonomikos žlugimo šeima emigravo į JAV. 1928 m. jie įsikūrė Baltimorėje, Merilando valstijoje.

1930 m. šeima persikėlė į Los Andželo priemiestį.

Ankstyvoje paauglystėje Ch. Bukowski pradėjo vartoti alkoholį.

Baigė Los Andželo vidurinę mokyklą.

2 metus Los Andželo miesto koledže mokėsi literatūros, menų ir žurnalistikos.

1944 m. Ch. Bukowski Filadelfijoje, Pensilvanijos valstijoje, areštavo FTB.

Rašytojo karjeros pradžia

Kai Ch. Bukowski buvo 24-erių, jo istoriją „Aftermath of a Lengthy Rejection Slip“ išspausdino žurnalas „Story“. 

Po 2 metų dar viena istorija „20 Tanks From Kasseldown“ buvo išspausdinta „Portfolio III“ kolekcijoje.

Kai nepavyko įsitvirtinti literatūros pasaulyje, Ch. Bukowski neberašė maždaug 10 metų. Tuo metu jis gyveno Los Andžele, keliavo po JAV, dirbo padienius darbus.

6-ajame dešimtmetyje ėmėsi darbo JAV pašto Los Andželo skyriuje, bet metė jį, išdirbęs mažiau nei 3 metus.

1955 m. buvo paguldytas į ligoninę dėl kraujuojančios skrandžio opos.

Išėjęs iš ligoninės Ch. Bukowski pradėjo rašyti poeziją. 

1957 m. jis vedė Barbarą Frye, bet jie išsiskyrė po 2 metų. 

Po skyrybų Ch. Bukowski vėl pradėjo gerti alkoholį ir rašyti poeziją.

Kūrybos kelias ir gyvenimo pabaiga

1960 m. grįžo dirbti į Los Andželo paštą. Jame išdirbo daugiau negu 10 metų. 

1962 m. jį sukrėtė Jane Cooney Baker, kuri buvo pirmoji bei tikroji jo meilė, mirtis. 

1964 m. gimė duktė Marina Louise Bukowski. Jos jis susilaukė su tuometine gyvenimo drauge Frances Smith.

Ch. Bukowskio darbai buvo spausdinami „Loujon Press“.

1969 m. Ch. Bukowski su draugu Neeli Cherkovski įkūrė literatūros žurnalą „Laugh Literary and Man the Humping Guns“. Per 2 metus jie išleido 3 numerius. 

Mirė nuo leukemijos 1994 m. kovo 9 d. San Pedre, Kalifornijoje.

Kūrybos bruožai

Ch. Bukowski kelias į rašytojų elitą nebuvo lengvas – pirmuosius tekstus atmetė didieji JAV žurnalai ir leidyklos. Visgi kiek vėliau Ch. Bukowski knygos išpopuliarėjo ir buvo išverstos į dešimtis kalbų visame pasaulyje. Žymiausi kūriniai: „Paštas“, „Moterys“, „Arklienos kumpis“ ir kt. Knygose dažnai vaizduojami pačiam autoriui nesvetimi gyvenimo motyvai: puikiai atpažįstamos Los Angelo gatvės, neturtingų žmonių gyvenimas, moterys, alkoholis, sekinančio darbo kasdienybė. 

Ch. Bukowski kūrybos subjekto prototipas yra jis pats. Subjektas neranda savo vietos pasaulyje, jaučiasi vienišas, visiems svetimas, laiką leidžia baruose, su nepažįstamomis moterimis, niekina taip vadinamų garbingų žmonių aplinką. Kelionės vaizdai persipina su filosofiniais ir estetiniais apmąstymais, neigiančiais įprastas etikos ir estetikos normas.

Ch. Bukowski laikomas žiauraus ir praktiško, vadinamojo purvino realizmo pradininku. Jis išleido maždaug 30 poezijos knygų ir parašė filmų scenarijų. Pagal jo kūrybą buvo sukurta daugiau nei 30 filmų.