Claude M. Steiner

„Išsiugdykite išmintingą meną būti radikaliai teisingam ir išlikti dėmesingam, rūpestingam bei saugiam.“

Claude'as Michelis Steineris (1935–2017) – Prancūzijoje gimęs amerikiečių psichoterapeutas ir rašytojas, daug rašęs apie transakcinę analizę (TA). Savo darbuose jis ypač daug dėmesio skyrė gyvenimo scenarijams, alkoholizmui, emociniam raštingumui ir tarpasmeniniams galios žaidimams. Tai atsispindi C. M. Steinerio emocinio intelekto leidinyje „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“.

Claude M. Steiner

13,19€
15,90€

Turime sandėlyje

1 prekės

Biografija

Gimė 1935 m. sausio 6 d. Paryžiuje, Prancūzijoje. Jo tėvai buvo Austrijos piliečiai, motina – žydė aškenazė, o tėvas – baltasis. Šeima paliko Prancūziją 1939 m. prieš artėjančią nacių invaziją. Galiausiai šeima apsigyveno Meksikoje.

1952 m. C. M. Steineris išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas studijuoti inžinerijos. 1957 m. jis susipažino su psichiatru ir transakcinės analizės psichoterapijos mokyklos įkūrėju Ericu Berne‘u ir tapo jo pasekėju. 1965 m. Mičigano universitete C. M. Steineris įgijo klinikinės psichologijos daktaro laipsnį. Jis buvo Tarptautinės transakcinės analizės asociacijos steigėjas ir dėstytojas.

Radikaliosios psichiatrijos sąvoką pirmasis pristatė E. Berne'as. C. M. Steinerio indėlis į šios teorijos pagrindus buvo jo manifestas, kuriame išdėstyti teorijos pagrindų principai, tokie kaip transakcinės analizės (TA) prielaidų apie psichiatrijos sritį ir žmones elementų įtraukimas. Jis įkūrė Radikaliosios psichiatrijos centrą Berklyje ir ten dirbo su Radikaliosios psichiatrijos kolektyvu. 1970 m. jis užmezgė ryšį su Radikaliosios terapijos kolektyvu, tuo metu veikusiu Minote, Šiaurės Dakotoje, ir tai lėmė šių dviejų grupių bendradarbiavimą. C. M. Steineris daug rašė apie radikaliąją psichiatriją knygose ir žurnaluose, tokiuose kaip „The Radical Therapist“. Dešimtmečius C. M. Steineris praktikavo kaip radikalusis terapeutas, priklausydamas Bėjaus įlankos Radikaliosios terapijos kolektyvui. Radikaliosios terapijos praktika tęsiama visoje JAV, taip pat Vokietijoje ir kitose Europos vietose.

C. M. Steineris aktyviai dalyvavo politinėje veikloje. Jis nepritarė Amerikos vaidmeniui Vietnamo kare ir atvirai kritikavo JAV politiką bei veiksmus Lotynų Amerikoje.

2017 m. sausio 9 d., praėjus trims dienoms po 82-ojo gimtadienio, C. M. Steineris mirė savo rančoje Kalifornijoje.

Kūrybos bruožai

C. M. Steinerio stilių jo darbuose apie transakcinę analizę galima apibūdinti kaip prieinamą, patrauklų ir praktišką. Jis siekia, kad sudėtingos psichologinės sąvokos ir terapinės technikos būtų suprantamos bei pritaikomos plačiam skaitytojų ratui. C. M. Steineris vartoja aiškią ir paprastą kalbą, vengdamas pernelyg didelio žargono ar techninių terminų. Jis pabrėžia praktinį TA principų taikymą kasdieniame gyvenime, pateikdamas pavyzdžių ir atvejų analizių, iliustruojančių jo mintis. Jo rašymas orientuotas į tai, kad žmonės galėtų suprasti savo emocijas, santykius ir bendravimo modelius. C. M. Steineris siekia suteikti skaitytojams praktinių priemonių ir įžvalgų, kad jie galėtų pagerinti tarpusavio santykių dinamiką bei sustiprinti emocinę gerovę.