Dainius Gintalas

„Poetų galvose tikrai daug vėjo.“


Dainius Gintalas (g. 1973) – lietuvių poetas, vertėjas, libretų autorius, literatūros ir meno kritikas. Išleido poezijos knygas „Angis“ (1997), „Boa“ (2007), „Adatos“ (2016), taip pat knygas vaikams „Duokit kelią Begemotui!“ (2019), „Ajerų kisielius arba varnos, varvekliai, varanai ir varlės“ (2021).

Dainius Gintalas

7,88€
9,50€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Dainius Gintalas

4,21€
4,95€

Turime sandėlyje

Išparduota

Dainius Gintalas

Išparduota

3 prekės

Biografija

  • Gimė 1973 m. vasario 7 d. Slabadėlės kaime, Alytaus rajone.

  • 1991 m. baigė Daugų vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universitetą, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą. 

  • 1998–2000 m. pagal meno istorijos magistrų rengimo programą studijavo Vilniaus dailės akademijoje. 2000 m. sumanė ir iki šiol organizuoja dailininkų neprofesionalų sambūrius, vadinamus „Maskoliškių meno frontu“. Natūralioje buvusio tvarto erdvėje įkūrė „Tvarto galeriją“. Surengė keletą konceptualiosios fotografijos parodų „Filosofinės būdelės – išvietės“.

  • Eksperimentinę audiovizualinę poeziją propaguojančios grupės „Sintezija“ narys. Dalyvauja skaitymuose ir įvairiuose literatūros renginiuose. Lietuvoje ir Europoje.

  • Kultūrinėje spaudoje publikavo eilėraščių, kritikos straipsnių, recenzijų, poezija įtraukta į įvairius almanachus ir antologijas („Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, „Žiemos žodžiai“ ir kt.). Kūryba versta į anglų, prancūzų, ispanų, vokiečių, rusų, ukrainiečių, baltarusių, latvių, lenkų ir kitas kalbas. 

  • 2010 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu.


Kūrybos bruožai

Dainiaus Gintalo kūryboje, skirtoje vaikams, verda linksmas gyvenimas su įdomiais personažais. Žaismingu stiliumi rašomi eilėraščiai išsiskiria netikėtais siužetais, lengvu absurdu ir komiškais paradoksais. Dainiaus Gintalo eilėraščiuose nėra lėkšto lyrizmo ar pabodusių įvaizdžių, todėl jie ir stebina, ir linksmina, ir žadina vaizduotę. Knygoje autorius siūlo ir įdomių, šiandien retai sutinkamų greitakalbių, kurias galima skaityti kaip smagų poetinį pokštą.