Dan Brown

„Viskas įmanoma. Neįmanomas dalykas tik užtrunka ilgiau.“

Daniel Gerhard Brown (g. 1964) – amerikiečių rašytojas. Geriausiai žinomas dėl savo trilerių romanų. Įskaitant „Angelai ir demonai“ (2000), „Da Vinčio kodas“ (2003), „Pragaras“ (2013) ir „Kilmė“ (2017). Jo romanai – tai lobių paieškos, paprastai vykstančios per 24 valandas. Juose kartojasi kriptografijos, meno ir sąmokslo teorijų temos. Jo knygos išverstos į 57 kalbas ir, 2012 m. duomenimis, parduota daugiau kaip 200 mln. egzempliorių. Trys iš jų – „Angelai ir demonai“, „Da Vinčio kodas“ ir „Inferno“ – ekranizuotos. D. Brown vaikų literatūros scenoje debiutavo su „Laukine simfonija“.

Dan Brown

6,76€
7,95€

Turime sandėlyje

Išparduota

Dan Brown

Išparduota

Išparduota

Dan Brown

Išparduota

3 prekės

Biografija

Gimė 1964 m. birželio 22 d. Ekseteryje, Naujajame Hampšyre, JAV.

Mokėsi Phillips Exeter akademijoje, parengiamojoje mokykloje, kurioje jo tėvas buvo matematikos mokytojas.

1986 m. baigė Amhersto (Masačusetso valstija) koledžą. 

Vėliau persikėlė į Kaliforniją ir pradėjo dainų autoriaus karjerą. Nors muzikos industrijoje jam nelabai sekėsi, 1990 m. jis parašė savo pirmąją knygą „187 vyrai, kurių reikia vengti“ (angl. „187 Men to Avoid“), pasimatymų išgyvenimo vadovą moterims. Ji buvo išleista 1995 m.

1993 m. pradėjo dirbti Ekseterio universiteto dėstytoju – anglų kalbos ir kūrybinio rašymo. Po kelerių metų universitete apsilankė JAV slaptoji tarnyba, kad apklaustų studentą, kuris parašė elektroninį laišką, kuriame juokavo apie prezidento nužudymą. Šis incidentas paskatino D. Browną susidomėti slaptosiomis žvalgybos tarnybomis, kurios tapo jo pirmojo romano „Skaitmeninė tvirtovė“ (angl. „Digital Fortress“, 1998) pagrindu. Šis romanas, kuriame daugiausia dėmesio skiriama slaptoms organizacijoms ir kodų laužymui, tapo vėlesnių D. Browno kūrinių pavyzdžiu. Kitame romane „Angelai ir demonai“ (2000) D. Brownas pristatė Harvardo simbologijos profesorių Robertą Lengdoną. Greito tempo trileryje pasakojama apie Lengdono bandymus apsaugoti Vatikaną nuo iliuminatų – Renesanso laikais susikūrusios slaptos draugijos, kuri priešinosi Romos katalikų bažnyčiai. Nors romanas sulaukė teigiamų atsiliepimų, jis nesulaukė skaitytojų susidomėjimo.

Po trečiojo romano D. Brownas grįžo prie Lengdono su „Da Vinčio kodu“ – trileriu, kuriame daugiausia dėmesio skiriama meno istorijai, krikščionybės ištakoms ir paslaptingoms teorijoms. Bandydamas išaiškinti Luvro kuratoriaus nužudymą, Lengdonas susiduria su paslaptingomis organizacijomis, aptaria Leonardo da Vinčio meno kūriniuose paslėptas žinutes, iškelia galimybę, kad Jėzus vedė Mariją Magdalietę ir susilaukė vaiko, bei atranda Šventąjį Gralį. „Da Vinčio kodas“ pasirodė prieštaringai vertinamas, daugelis teologų ir meno tyrinėtojų atmetė D. Browno idėjas. Tačiau romanas sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo. Iki 2009 m. buvo parduota daugiau kaip 80 mln. egzempliorių, o leidimai išleisti maždaug 40 kalbų. Didelis susidomėjimas romanu sukėlė su knyga susijusių tęsinių antplūdį ir paskatino ankstesnių D. Browno kūrinių pardavimus. 2004 m. visi keturi jo romanai vienu metu atsidūrė „The New York Times“ bestselerių sąrašuose. 2006 m. ir 2009 m. pasirodė atitinkamai „Da Vinčio kodo“ ir „Angelų ir demonų“ ekranizacijos, kuriose Lengdono vaidmenį atliko Tomas Hanksas.

D. Brownas tęsė savo herojaus nuotykius knygoje „Inferno“ (2013), kurioje Lengdonas sekė užuominomis, susijusiomis su Dantės poema „Dieviškoji komedija“, siekdamas sustabdyti maro plitimą. Knyga 2016 m. buvo ekranizuota ir didžiajam ekranui, kuriame Lengdoną vėl įkūnijo T. Hanksas. Kitais metais buvo išleista penktoji D. Browno serijos dalis „Kilmė“.

Kūrybos bruožai

D. Browno knygos pateisina žanrą, kuriam priklauso. Šios knygos įtraukia nuo pat pirmojo puslapio.  Knygose gausu konfliktų, netikėtumų, įtampos ir posūkių, kurie jaudina skaitytojus, įtraukia juos į kelionę amerikietiškais kalneliais. D. Brownas turi ypatingą gebėjimą, kuris niekada neleidžia skaitytojui nuspėti, kas ir kada įvyks. Būtent šia savybe turėtų pasižymėti įtempto siužeto trileris.

Sakoma, kad kuo daugiau perskaitysi, tuo daugiau sužinosi. Tai labai tinka D. Browno knygoms, nes kiekvienoje gausu informacijos, kuri nustebins. Kiekvienoje iš jo knygų pristatomos skirtingos prielaidos. Tai padės gerai susipažinti su tokiais įvairiais dalykais kaip iliuminatai, Šventojo Gralio legenda, bioterorizmas, laisvoji masonerija, dirbtinis intelektas ir net nežemiška gyvybė.