Dan Smith

„Kartais dėl sveikos nuovokos reikia susitelkti į dalykus, kuriuos mėgsti, ir žmones, su kuriais tau patinka bendrauti.“

Danielis Smithas (g. 1977) – amerikiečių žurnalistas, 2012 m. išleistos garsios knygos „Monkey Mind: A Memoir of Anxiety“ bei tokių kūrinių kaip „Vilkė“ ir „Mano draugas priešas“ autorius. D. Smithas rašė straipsnius ir esė žurnalams „The New York Times Magazine“, „The Atlantic“, „Slate“, „n+1“, „Harper's Magazine“, „New York“ ir kt.

Dan Smith

9,20€

Turime sandėlyje

Dan Smith

8,55€

Turime sandėlyje

2 prekės

Biografija

Gimė 1977 m. spalio 7 d. Plainvėjuje, Niujorko valstijoje.

Mokėsi Brandeiso universitete, kur studijavo anglų ir rusų literatūrą. Rašė humoro skiltį mokyklos laikraščiui „The Justice“ ir buvo jo improvizacinės komedijos trupės narys. Studijas baigė 1999 m.

Dirbo žurnalo „The Atlantic“ redaktoriumi ir 2001 m. jame paskelbė savo pirmąjį didelį straipsnį. Straipsnis „Šokas ir netikėjimas“ (angl. „Shock and Disbelief“) buvo apie elektrošoko terapiją ir tapo ieškinio prieš D. Smithą ir žurnalą dėl šmeižto centru. Vėliau tekstas pasirodė 2002 m. rinkinyje „The Best American Science and Nature Writing“. 2007 m. D. Smithas padėjo redaguoti antologiją „The American Idea: The Best of The Atlantic Monthly“.

D. Smithas turi Mary Ellen Donnelly Critchlow įsteigtą anglų kalbos katedrą Naujojo Rošelio koledže. 2011-2012 m. jis buvo vienas iš pirmųjų šešių žurnalo „n+1“ tinklalaidės „The n+1 Podcast“ vedėjų. 2007 m. jis buvo svečias laidoje „The Colbert Report“, 2012 m. – NPR laidoje „Talk of the Nation“  ir laidoje „WTF with Marc Maron“.

Jo pirmoji knyga „Monkey Mind: A Memoir of Anxiety“ pasakoja apie aplinkybes, lėmusias jo visą gyvenimą trukusią, kartais paralyžiuojančią kovą su nerimu ir su juo susijusiais simptomais. Nors ši knyga daugiausia paremta patirtimi, joje taip pat aptariama nerimo istorija literatūroje, moksle ir filosofijoje. D. Smithas buvo giriamas už tai, kad knyga parašyta su užuojauta, humoru ir linksmu tonu. Knyga tapo „New York Times“ bestseleriu ir įtraukta į 2013 m. Oprah Winfrey sudarytą 40 knygų, kurias reikia perskaityti prieš sulaukiant 40 metų, sąrašą.

Kūrybos bruožai

D. Smithas geba pabrėžti žmogiškąją patirtį, nagrinėdamas psichinės sveikatos, psichologijos ir asmeninio augimo temas. Autorius derina asmeninius pasakojimus ir apmąstymus su platesnio masto socialiniais ir kultūriniais pastebėjimais, kad skaitytojai geriau suprastų jo nagrinėjamas temas. Knygoje „Monkey Mind: A Memoir of Anxiety“ jis dalijasi asmenine patirtimi ir įžvalgomis apie savo kovą su nerimu, skaitytojams pateikia neapdorotą ir sąžiningą savo kelionės vaizdą. 

Kaip žurnalistas, D. Smithas yra parašęs straipsnių ir esė tokiems garsiems leidiniams kaip „The New York Times Magazine“, „The Atlantic“, „Slate“, „Harper's Magazine“ ir kt. Šie tekstai pasižymi žurnalistiniu požiūriu, kuriam būdingi kruopštūs tyrimai, aiškumas ir gebėjimas patraukti skaitytojus įtikinamu pasakojimu.