Delia Owens

„Nežinojau, kad žodžiai gali tiek daug talpinti. Nežinojau, kad sakinys gali būti toks pilnas.“

Delia Owens (g. apie 1949) – amerikiečių rašytoja, zoologė ir gamtosaugininkė. D. Owens geriausiai žinoma dėl 2018 m. pasirodžiusio debiutinio romano „Ten, kur gieda vėžiai“. Jis sulaukė didelės sėkmės ir tapo viena geriausiai parduodamų visų laikų knygų. Pagal kūrinį buvo sukurtas to paties pavadinimo 2022 m. filmas.

Delia Owens

21,12€
26,40€

Turime sandėlyje

Delia Owens

13,52€
15,90€

Turime sandėlyje

Išparduota

Delia Owens

Išparduota

3 prekės

Biografija

Gimė apie 1949 m.

Owens užaugo Tomasvilyje, Džordžijos valstijoje. Kartu su tuometiniu vyru Marku ji studijavo biologiją Džordžijos universitete, kur įgijo zoologijos bakalauro laipsnį, o vėliau Kalifornijos universitete Deivise apgynė daktaro laipsnį gyvūnų elgsenos srityje.

1974 m. pora persikėlė į Afriką, kurį laiką keliavo, kol įkūrė stovyklą Kalahario dykumoje, Botsvanoje. Apie poros patirtį ten buvo parašyta knyga „Cry of the Kalahari“. Po to, kai jie surengė kampaniją prieš vietinę gyvulininkystės pramonę, Botsvanos valdžios pareigūnai juos išsiuntė iš šalies. 9-ojo dešimtmečio pradžioje Owensai apsigyveno Šiaurės Luangvos nacionaliniame parke Zambijoje, o vėliau – Mpikoje, Zambijoje.

Owens paskelbė savo Afrikos laukinių gyvūnų elgsenos ekologijos tyrimus profesiniuose žurnaluose, įskaitant „Nature“, „Journal of Mammalogy“, „Animal Behaviour“ ir „African Journal of Ecology“. Ji taip pat rašė straipsnius žurnalams „Natural History“ ir „International Wildlife“.

Dabar Delia ir Markas yra išsiskyrę. 

Daugelį metų Delia gyveno Boundary apygardoje, Aidaho valstijoje, už dvidešimties mylių nuo Kanados. Tačiau 2019-2020 m. ji persikėlė į buvusią arklių fermą netoli Ašvilio, Šiaurės Karolinoje.

Owens yra viena iš Owenso laukinės gamtos išsaugojimo fondo Stoun Kalne, Džordžijos valstijoje, įkūrėjų. Ji taip pat dirbo „International Wildlife“ redaktore, skaitė paskaitas Šiaurės Amerikoje ir dalyvavo grizlių išsaugojimo veikloje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2018 m. ji išleido debiutinį romaną „Ten, kur gieda vėžiai“, kuris 32 savaites iš eilės buvo „The New York Times Fiction Best Sellers of 2019“ ir „The New York Times Fiction Best Sellers of 2020“ sąrašų viršuje, o iš viso sąraše išbuvo 135 savaites. Pagal šią knygą taip pat sukurtas sėkmingas vaidybinis filmas.

Kūrybos bruožai

Romanas „Ten, kur gieda vėžiai“ parašytas trečiuoju asmeniu ir būtuoju laiku, daugiausia iš Kajos perspektyvos. Retkarčiais romane persikeliama į kitų veikėjų, pavyzdžiui, šerifo Džeksono, tiriančio Keisės mirtį, perspektyvas. Kajos emocinė būsena labai svarbi jos charakterio raidai ir visam romanui. Pirmiausia ji turi susitaikyti su šeimos palikimu, o paskui – su užduotimi tapti savarankišku asmeniu, likusiu vienam pelkėje. Be to, bendraudama su žmonėmis iš išorinio pasaulio, ji turi susidurti su pašaipomis ir širdgėla bei nuspręsti, ar verta rizikuoti užmezgant tarpasmeninius ryšius. Nuolatiniai jos santykiai su Teitu patvirtina jos atkaklų įsitikinimą, kad kai kurie santykiai verti emocinės rizikos.