Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Gytis Norvilas

„Poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant, iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti.” 

Gytis Norvilas (g. 1976) – Lietuvos poetas, eseistas, vertėjas. Autoriaus poezija išversta į anglų, gudų, bulgarų, gruzinų, kroatų, latvių, lenkų, rusų, ukrainiečių, vokiečių kalbas. Puikūs G. Norvilo kūrybos pavyzdžiai – „Akla valtis“ ir „Vėžlys Dūmas“.

Gytis Norvilas

6,65€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Gytis Norvilas

5,25€

Turime sandėlyje

Išparduota

Gytis Norvilas

Išparduota

3 prekės

Biografija

Gimė 1976 m. gruodžio 24 d. Jonavoje.

Baigė Jonavos 5-ąją vidurinę mokyklą (dab. Jonavos Justino Vareikio progimnazija).

1999 m. Vilniaus universitete baigė istorijos teorijos ir kultūros istorijos studijas. 

Nuo 2011 m. dirba kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“, nuo 2014 m. – vyriausiasis redaktorius. Dirbo Lietuvos ypatingajame archyve.

Kūrybos bruožai

G. Norvilo kūryba pasižymi konkrečiosios poezijos charakteristikomis, žodinės prasmės praplečiamos vizualia eilėraščio grafika. Siurrealizmo poetikai artimuose eilėraščiuose vaizdas kuriamas naudojant konkrečius buities elementus ir natūralistines žmogaus kūno metaforas. Eilėraščių rinkinius G. Norvilas iliustravo savo paties piešiniais. 

Be to, rašytojas Lietuvos kultūrinėje spaudoje paskelbė esė, fotografijų, piešinių. Išvertė folklorinių senovės indėnų, šamanistinių, tuvių tekstų, verčia moderniąją vokiečių poeziją.