Hanya Yanagihara

„Argi draugystė nebuvo savotiškas stebuklas, kito žmogaus suradimas, dėl kurio visas vienišas pasaulis atrodė ne toks vienišas?“

Hanya Yanagihara (g. 1974) – amerikiečių rašytoja, redaktorė ir kelionių rašytoja. Ji užaugo Havajuose. Autorė yra sakiusi, kad šiuolaikiniai rašytojai, kuriais labiausiai žavisi, yra Hilary Mantel, Kazuo Ishiguro ir Johnas Banville'is. H. Yanagihara geriausiai žinoma dėl savo bestseleriu tapusio romano „Mažas gyvenimas“ ir dėl to, kad yra žurnalo „T Magazine“ vyriausioji redaktorė. Minėta knyga buvo įtraukta į 2015 m. „Man Booker“ grožinės literatūros premijos trumpąjį sąrašą ir laimėjo 2015 m. „Kirkus“ grožinės literatūros premiją.

Hanya Yanagihara

18,40€

Turime sandėlyje

Išparduota

Hanya Yanagihara

Išparduota

2 prekės

Biografija

Gimė 1974 m. Los Andžele. Jos tėvas, gydytojas hematologas ir onkologas Ronaldas Yanagihara, yra kilęs iš Havajų, o motina gimė Seul. 

Vaikystėje H. Yanagihara su šeima dažnai kraustėsi. Gyveno Havajuose, Niujorke, Merilande, Kalifornijoje ir Teksase. 

Lankė Punahou vidurinę mokyklą Havajuose. 

Studijavo Smito koledže, kurį baigė 1995 m.

Po koledžo persikėlė į Niujorką ir kelerius metus dirbo publiciste. Rašė ir dirbo redaktore žurnale „Condé Nast Traveler“.

Jos pirmasis romanas „The People in the Trees“, iš dalies paremtas tikru virusologo Danielio Karletono Gajduseko atveju, buvo įvertintas kaip vienas geriausių 2013 m. romanų.

2015 m. kovą išleistas romanas „Mažas gyvenimas“ sulaukė plataus kritikų pripažinimo. Knyga buvo įtraukta į 2015 m. „Man Booker“ grožinės literatūros premijos trumpąjį sąrašą ir laimėjo 2015 m. „Kirkus“ grožinės literatūros premiją. Tais pačiais metais H. Yanagihara taip pat buvo atrinkta į finalininkų sąrašą Nacionalinei grožinės literatūros premijai gauti. Knyga „Mažas gyvenimas“ prieštaravo redaktoriaus, H. Yanagiharos agento ir pačios autorės lūkesčiams, kad ji nebus gerai parduodama.

2015 m. paliko „Condé Nast“ ir tapo žurnalo „T: The New York Times Style Magazine“ redaktoriaus pavaduotoja. 

2017 m. tapo „T“ žurnalo vyriausiąja redaktore.

Trečiasis H. Yanagiharos romanas „To paradise“ buvo išleistas 2022 m. sausį ir pasiekė pirmąją vietą „The New York Times“ bestselerių sąraše.

Kūrybos bruožai

H. Yanagiharos romanai yra stori, lėti ir sunkūs. H. Yanagiharos kūryba labiausiai stebina tuo, kad ji neskaitoma kaip aukšto lygio, apdovanojimus pelniusi grožinė literatūra, kurią recenzuoja prašmatnūs leidiniai. Įdomiausia tai, kad H. Yanagihara gavo tikrą literatūrinį pripažinimą ir sėkmę, nenukrypdama nuo fanfiction literatūros vadovėlio. Ji rašo apie vyrus, kurie myli kitus vyrus. Tuos vyrus ji įtraukia į ilgas, sunkias istorijas apie jų jausmus. Ji kuria pasaulius, kuriuose gausu intensyvių, konkrečių detalių. Santykiai juose klostosi ne skyriais, o ištisais veiksmais. Jie sodrūs ir itin detalūs.