Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Jamie Oliver

„Galbūt Dievas turi man didesnių planų nei aš pats sau.“

Jamie Oliver  — žymus britų kilmės kulinaras, šefas, kulinarinių receptų knygų autorius, televizinių laidų vedėjas. Maisto industrijoje J. Oliver sukosi nuo pat mažens: jo tėvai turėjo nedidelį restoranėlį, kurio virtuvėje jis asistavo dar būdamas vaikas. Būdamas 16 įstojo į Westminster Catering koledžą, kuriame įgijo kulinarijos diplomą, vėliau žinias tobulino Prancūzijoje. Grįžęs į Londoną J. Oliveris pradėjo dirbti žymiuose restoranuose. Anglijoje ir visame pasaulyje Jamie Oliver išpopuliarėjo po televizinio projekto „Nuogas virėjas”, vėliau sekė jo asmeninės televizijos laidos. Susipažinkite su J. Oliverio virtuvės filosofija: „7 idėjos. Paprasti receptai kasdienai", „Jamie gamina itališkai", „Kartu".

Jamie Oliver

30,25€

Turime sandėlyje

Jamie Oliver

26,76€

Turime sandėlyje

Jamie Oliver

18,53€

Turime sandėlyje

Jamie Oliver

30,62€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Jamie Oliver

Išparduota

Išparduota

Jamie Oliver

Išparduota

Išparduota

Jamie Oliver

Išparduota

Išparduota

Jamie Oliver

Išparduota

Išparduota

Jamie Oliver

Išparduota

9 prekės

Biografija

Gimė 1975 m. gegužės 27 d. Klaveringe, Esekse, Anglijoje. J. Oliverio tėvai buvo užeigos-restorano savininkai. Po atkaklių maldavimų leisti jam padėti, jam leista dirbti virtuvėje. 

Būdamas 16 metų J. Oliveris įstojo į Vestminsterio viešojo maitinimo koledžą, o paskui išvyko į Prancūziją, kad galėtų papildomai mokytis ir įgyti patirties. Pirmąjį darbą Londone J. Oliveris gavo restorane „Neal Street“ kaip vyriausiasis konditeris, o netrukus pradėjo dirbti restorano „River Café“ virtuvės šefu, kur filmuojant dokumentinį filmą apie restoraną pastebėtas jo talentas prieš kamerą. Netrukus jis sudarė sutartį su „Optomen Television“ ir pradėjo vesti savo pirmąją seriją „Nuogas virėjas“, kurioje demonstravo, kaip supaprastinti maisto ruošimą naudojant pagrindinius ingredientus ir maisto gaminimo būdus.

Be to, kad vaidino daugybėje televizijos programų, įskaitant „Oliverio tvistą“ (2002) ir kelias kitas „Nuogo virėjo“ serijas, J. Oliveris tapo keleto bestselerių autoriumi ir pristatė savo virtuvės indų liniją. 2002 m. Londone jis įkūrė fondą „Fifteen Foundation“, pagal kurį socialiai remtiniems jaunuoliams suteikiama galimybė išbandyti karjerą kulinarijos pramonėje, J. Oliverio restorane „Fifteen“. Projekto sėkmė, aprašyta televizijos seriale „Džeimio virtuvė“, paskatino J. Oliverio planus išplėsti programą visoje Jungtinėje Karalystėje ir užsienyje.

2005 m. rodytame penkių savaičių televizijos seriale „Džeimio pietūs mokyklose“ užfiksuoti iššūkiai, su kuriais J. Oliveris susidūrė, mokydamas mokyklų valgyklų darbuotojus ruošti naujus, sveikesnius patiekalus, taip pat jo gebėjimas paskatinti mokinius išbandyti naująjį meniu. Ši laida padėjo J. Oliveriui pradėti itin sėkmingą kampaniją „Feed Me Better“, kuria siekiama pagerinti Didžiosios Britanijos mokyklose tiekiamo maisto kokybę. Daugiausia jo pastangomis Didžiosios Britanijos vyriausybė sutiko padidinti sumą, išleidžiamą mokykliniam maistui ruošti. 

2007 m. J. Oliveris pradėjo vesti laidą „Džeimis namuose“, kurioje daugiausia dėmesio skyrė miesto sodininkystei ir namuose užaugintų produktų ruošimui. Po trejų metų „Džeimio Oliverio maisto revoliucija“ buvo rodoma ir Jungtinėse Valstijose. Šešių serijų programa, kurioje buvo pasakojama apie jo pastangas pagerinti Huntingtono (Vakarų Virdžinija) gyventojų mitybos įpročius, laimėjo „Emmy“ apdovanojimą už išskirtinę realybės programą. 2011 m. laida sugrįžo antrajam sezonui, kurio veiksmas vyko Los Andžele. Abiejuose sezonuose ypatingas dėmesys buvo skiriamas sveiko maisto tiekimui mokyklose.

J. Oliveris leido žurnalą „Jamie Magazine“, kuris Jungtinėje Karalystėje pasirodė 2009 m.; 2012 m. įvyko JAV leidinio premjera. Tačiau 2017 m. žurnalas nustojo eiti. Be to, jo restoranų verslas Jungtinėje Karalystėje patyrė sunkumų ir 2019 m. tapo nemokus, todėl buvo uždaryta daugiau kaip 20 užkandinių.

Kūrybos bruožai

J. Oliverio tekstams būdingas entuziazmas ir aistra maistui. Savo žodžiais jis perteikia meilę maisto gaminimui ir ingredientams, dalijasi asmeninėmis istorijomis ir patirtimi. Jo entuziazmas užkrečia skaitytojus, įkvepia juos skubėti į virtuvę ir ieškoti naujų skonių bei receptų.

Be to, J. Oliverio knygos yra itin praktiškos. Jis akcentuoja paprastumą, pateikia aiškias ir glaustas instrukcijas, kuriomis lengva vadovautis. Jis pabrėžia šviežių, kokybiškų ingredientų naudojimą ir skatina skaitytojus būti kūrybingus ir improvizuoti, gaminant maistą. J. Oliveris pateikia naudingų gudrybių ir patarimų, kurie pagerina maisto gaminimo patirtį. Jis siūlo ingredientų pakaitalus, laiko taupymo būdus ir metodus, kaip sumažinti maisto švaistymą, todėl jo receptai yra ypač tinkami kasdienių valgių gaminimui.