Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Kazys Saja

„Jeigu aš būčiau absoliučiai laisvas, aš pirmiausia pasirinkčiau šiek tiek kitokią savo autobiografiją.”

Kazimieras (Kazys) Saja – Lietuvos rašytojas, dramaturgas, prozininkas, signataras, visuomenės veikėjas. K. Saja aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir pasisako politiniais, socialiniais, etikos ir kitais svarbiais klausimais. Itin pamėgti skaitytojų kūriniai – „Gudragalviai“, „Pėdsakai. Tiesios ir prasmės gyvenime beieškant“, „Tuo taku ten“

Išdėstymas:

Kazys Saja

9,46€

„Kartą kažkas rašytojo paklausė, kodėl Dievulis panoro sukurti žmogų. – Gal todėl, kad joks kitas gyvūnas nesugebėjo pats iš savęs ir iš kitų pasišaipyti, – pajuokavo Kazys Saja, tikriausiai norėdamas, kad viso to netrūktų ir šioje knygoje.“ Šią knygą sudaro nauji apsakymai, skirti..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Kazys Saja

13,65€

Ar jau esu radęs, ko ieškojau, aprašydamas savo gyvenimo vingius ir žmones, kuriuos pažinojau? Palikim tai spręsti skaitytojams. Ankstesnėse knygose pats sau ir kitiems esu pataręs: eik su tais, kurie ieško, o ne skelbiasi, giriasi, kad jau tai, kas daugeliui rūpi, surado. Vis labiau brangindamas sielos ramybę aš dar tebeieškau. Gamta – mano Š..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Kazys Saja

8,93€

„Prieš 60 metų šioje leidykloje, kuri dar nesivadino „Vaga“, išėjo pirmoji mano apsakymų knygelė „Klumpės“. Jos netrukus už jūrų marių surado per karą dingusį mano vienintelį brolį. Atėjo metas pasakyti, kad „Tuo taku ten“ jau bus paskutinė mano bulvelė, kurią taip pat norėjau pasodinti..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Kazys Saja

..

Išparduota

Kazys Saja

..

Išparduota

Kazys Saja

Mokykla po kelerių metų baigiasi egzaminais. Vėliau vis dar pasigendame Mokytojo, kuris galėtų mums ką nors patarti. Pats jo ne kartą ieškojau arba norėdavau rasti mokinių, savo bendraminčių. Rašydamas šioje knygoje sudėtus apsakymus stengiausi mažiau pamokslauti ir surasti skaitytojų, kurie patys atskirtų, kas yra gera ir kas bloga...

Išparduota

Kazys Saja

..

Išparduota

Kazys Saja

..

Išparduota

Kazys Saja

..

Rodoma nuo 1 iki 9 iš 9 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1932 m. birželio 27 d. Skėriuose, Pasvalio rajone, neturtingų tėvų ūkyje.

Būdamas 3 metų, neteko tėvo, sulaukęs 7 metų – motinos. Tuomet kartu su broliu persikėlė gyventi pas dėdienę į Kauną. Ten praleidęs metus, buvo išvežtas į Plungės rajone esantį Vaištarų kaimą. 

1943 m. baigė Paukštakių pradžios mokyklą. 

1949–1952 m. mokėsi Klaipėdos žemės ūkio technikume (dab. Klaipėdos valstybinė kolegija), agronomo specialybę. 

Norėjo tapti architektu, buvo įstojęs į Kauno politechnikos institutą, tačiau jo nebaigė, grįžo į Klaipėdą.

Klaipėdoje ketino mokytis Mokytojų institute, Lietuvių kalbos ir literatūros skyriuje, tačiau jį priėmė tik į Gamtos ir geografijos skyrių. Jį baigė 1954 metais. 

Tuo metu parašė savo pirmąją pjesę „Lažybos“, kuri 1954 m. pastatyta Klaipėdos dramos teatre, o 1955 m. Pernu dramos teatre Estijoje.

Tuomet išvyko į Vilnių, kur nepateko į Vilniaus universitetą, tačiau įstojo į Pedagoginio instituto Lituanistikos fakultetą. 

Studijuodamas Vilniuje, parašė apsakymų knygelę „Klumpės" ir su ja atėjo į vaikų literatūrą. 

1956–2004 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

1957 m. sulaukė ir dviejų savo premjerų: Lietuvos akademinis dramos teatras pastatė komediją „Silva studentauja“, o Klaipėdos dramos teatras – „Septynias ožkenas“. 

1958 m. rašytojas baigė studijas. Tuo metu jo pjesės buvo aktyviai statomos teatruose.

1988–1990 m. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus miesto tarybos narys. 

1990–1992 m. LR Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, signataras.

Kūrybos bruožai

K. Sajos tekstai pasižymi rimtomis, aktualiomis temomis bei formų naujumu. Skaitytojų jis vadinamas itin poetišku, lyrišku, fantastu. Rašytojo kūryba jautri ir impulsyvi, netgi galima įžvelgti grotesko ir psichologijos paradoksų.