Kiera Cass

„Tikroji meilė dažnai būna pati nepatogiausia.“

Kiera Cass (g. 1981) – amerikiečių autorė, rašanti grožinę literatūrą jaunimui. Ji parašė šešis romanus ir septynias noveles. Ji užaugo Pietų Karolinoje ir mokėsi Radfordo universitete, kur įgijo istorijos bakalauro laipsnį. K. Cass knygos pasiekė pirmąją vietą „New York Times“ bestselerių sąraše. Ypač didelės sėkmės sulaukė serija „Atranka“, kurios milijonai egzempliorių parduodami visame pasaulyje. Taip pat K. Cass išleido: „Sirena“, „Elitas“, „Karūna“.

Išparduota

Kiera Cass

Išparduota

Išparduota

Kiera Cass

Išparduota

Išparduota

Kiera Cass

Išparduota

3 prekės

Biografija

Gimė 1981 m. gegužės 19 d. Myrtle Beach, Pietų Karolinoje. Ji yra puertorikiečių kilmės.

Baigė Socastee vidurinę mokyklą Myrtle Beach. 

Mokėsi Pakrantės Karolinos universitete. Paskui persikėlė į Radfordo universitetą.

Pradėjo rašyti po 2007 m. įvykusios vietinės tragedijos.

2009 m., būdama nėščia su pirmuoju sūnumi, pati išleido knygą „Sirena“.

Pirmąją trilogijos „Atranka“ knygą 2012 m. išleido leidykla „HarperTeen“. 2012 m. trilogijos televizijos teises pasirinktinai įsigijo televizijos tinklas CW. Buvo nufilmuoti du pilotiniai filmai. Tačiau nė vienas iš jų nebuvo paimtas pilnam serialui. 2015 m. balandį trilogijos filmo teises įsigijo „Warner Bros“.

2013 m. gegužę paskelbė, kad dirbs prie dar neįvardytos serijos. Ją socialiniuose tinkluose vadino „238“, kurią išleis „HarperCollins“. Serija buvo atšaukta ir K. Cass ėmėsi kitų projektų.

2014 m. rugpjūčio 14 d. paskelbė, kad serija „Atranka“ išsiplės į daugiau knygų. 2013 m. buvo išleista pirmoji iš jų, „Elitas“. Po jos sekė „Vienintelė“. 2015 m. pasirodė „Paveldėtoja“. Po šios pasirodė dar viena knyga – „Karūna“. Ji buvo išleista 2016 m. gegužės 3 d.

2015 m. rugpjūčio 20 d. paskelbė, kad jos iš pradžių savarankiškai išleista knyga „Sirena“ bus perrašyta ir 2016 m. sausio 26 d. išleista iš naujo.

2019 m. spalio 7 d. paskelbė, kad jos romanas „The Betrothed“ bus išleistas 2020 m. gegužės 5 d. Jame pasakojama apie Hollis Brite, kilmingą merginą. Ją karalius Jamesonas viliojo tapti karaliene. Tačiau Hollis įsimylėjo paprastuolį Silą. Jai teko rinktis vieną iš dviejų kelių. Knyga tapo „New York Times“ bestseleriu nr. 1.

Kūrybos bruožai 

„Atranka“ pasakojama iš Amerikos Singer požiūrio taško. Amerika yra vidurinysis vaikas, trečias iš penkių, amatininkų šeimoje. Ji nėra artistė iš prigimties, tačiau jai patinka pačiai priimti sprendimus. Ji dar jauna ir gana naivi, nors, kaip stereotipinė amerikietė, yra įžūli ir nepriklausoma. Net jei nežino, kokios gali būti jos įžūlumo pasekmės. Pradžioje tai sukuria ironiją, nes skaitytojas nutuokia, kad Amerika yra pasiruošusi didesniems dalykams, nei ji pati pripažįsta. Tačiau vėliau dėl to gali kilti komplikacijų, nes Amerika leidžia susidaryti pavojingoms situacijoms, kurioms išspręsti prireikia negailestingų sprendimų.