Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Laura Kromalcaitė

„Gimiau Kaune, bet didžiąją gyvenimo dalį praleidau Marijampolėje – pakeliui į mokyklą sukūriau dalį šioje knygoje esančių eilėraščių. Tuomet kaimynystėje gyveno upė, tiltas, agresyvoki jaunuoliai lakiniais batais ir ratais slampinėjančios benamės katės. Kartais visiems jiems jaučiu stiprius sentimentus – matyt, dėl to jie išnyra mano eilėraščiuose.”

Laura Kromalcaitė (g. 1995) – 2020 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos „Pirmosios knygos“ konkurso pirmosios vietos poezijos kategorijoje nugalėtoja. Autorė išleido debiutinę poezijos knygą „Mūsų čia niekad nebuvo“. L. Kromalcaitės eilėraščiai publikuoti kultūrinėje spaudoje bei „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ ir „Poezijos pavasario“ almanachuose, kūryba versta į anglų bei vokiečių kalbas.

Laura Kromalcaitė

5,89€

Turime sandėlyje

1 prekės

Biografija

Gimė 1995 m. Kaune, nemažai laiko augo Marijampolėje.

2018 m. Vilniaus universitete baigė kultūros informacijos ir komunikacijos bakalauro studijas, dabar ten pat studijuoja literatūrologijos magistrantūroje intermedialių literatūros studijų programoje.

2020 m. laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos „Pirmosios knygos“ konkursą ir išleido debiutinę poezijos knygą „Mūsų čia niekad nebuvo“. Eilėraščiai publikuoti kultūrinėje spaudoje bei „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ ir „Poezijos pavasario“ almanachuose. Kūryba versta į anglų bei vokiečių kalbas.

Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

Kūrybos bruožai

L. Kromalcaitės „Mūsų čia niekad nebuvo“ – tai pasakojimas apie atsiminimus, dažnai virstančius miglotomis, neapibrėžtomis istorijomis. Juk praėjus laikui, faktai ir detalės išsikraipo, žmonės ir gyvūnai keičiasi, kol nebegali suprasti – kas iš tikrųjų nutiko, o apie ką tik svajojai. Šie veikėjai dabar žodžiuose ir pauzėse įkūrė savo stovyklavietes – kiekvienas iš jų liudija apie svarbiausias neišvengiamybes: susitikimus, išsiskyrimus, mirtį. Apie saugų atstumą tarp savęs ir kasdienybės. Ir apie tą jausmą, kad galbūt mes niekada čia iš tikrųjų nebuvome.