Leigh Bardugo

„Širdis yra strėlė. Ją reikia nutaikyti, kad pataikytų teisingai.“

Leigh Bardugo – „New York Times“ bestselerio autorė ir „Grišų trilogijos“ (dabar jau „Netflix“ originalaus serialo), apimančios „Nuopolis ir pakilimas“, „Šešėlis ir kaulas“, „Šturmas ir audra“, kūrėja. Jos trumposios prozos kūriniai publikuoti daugelyje antologijų, įskaitant „The Best American Science Fiction and Fantasy“. L. Bardugo gyvena Los Andžele ir yra Jeilio universiteto Paulio Murėjaus koledžo asocijuota narė.

Leigh Bardugo

10,12€

Turime sandėlyje

Leigh Bardugo

11,17€

Turime sandėlyje

Išparduota

Leigh Bardugo

Išparduota

Išparduota

Leigh Bardugo

Išparduota

Išparduota

Leigh Bardugo

Išparduota

5 prekės

Biografija

Gimė 1975 m. Jeruzalėje, Izraelyje. Užaugo Los Andžele, Kalifornijoje, JAV, kur gyveno su seneliais. Ji yra pasaulietinė žydė, iš tėvo pusės – Maroko žydų kilmės, iš motinos pusės – aškenazių žydų (Rusijos žydų ir Lietuvos žydų) kilmės.

Mokėsi Jeilio universitete, kurį baigė 1997 m. pavasarį, įgydama anglų kalbos diplomą. 

1997 m. pavasarį buvo slaptos draugijos „Vilko galva“ narė. 

Prieš išleisdama pirmąjį romaną, ji dirbo žurnalistikos srityje, taip pat makiažo ir specialiųjų efektų srityje.

2006-2007 m. dainavo grupėje „Captain Automatic“.

L. Bardugo debiutinis romanas „Šešėlis ir kaulas“, pirmoji knyga iš trilogijos „Grišai“, buvo išleistas „Macmillan“ 2012 m. „Šešėlis ir kaulas“ buvo nominuotas „Romantic Times“ knygų apdovanojimui ir Pietų Karolinos vaikų knygų apdovanojimui, pavadintas „Indie Next List“ knyga, recenzuotas „The New York Times“. Romanas užėmė 8 vietą „The New York Times“ bestselerių sąraše, o Davidas Heymanas ir „DreamWorks“ pasirinko jį ekranizuoti. 

2013 m. ir 2014 m. „Macmillan“ išleido kitas trilogijos knygas. Bardugo „Šešėlių ir kaulų“ žanrą apibrėžia kaip Tsarpunk – fantastiką, įkvėptą XIX a. pradžios Rusijos.

„Šešeto varnų“ duologiją 2015 ir 2016 m. išleido „Macmillan“. Jos veiksmas vyksta toje pačioje visatoje kaip ir „Grišų“ trilogijos (kartais bendrai vadinama „Grišos visata“). „Šešetas varnų“ buvo paskelbta „New York Times“ dėmesio verta knyga ir ALA-YALSA 2016 m. dešimtuku. 

2016-2021 m. „Goodreads“ svetainėje ji užėmė šeštą vietą tarp populiariausių autorių.

L. Bardugo taip pat yra parašiusi esė ir apsakymų tokiuose antologijų rinkiniuose kaip „Last Night“, „A Superhero Saved My Life“, „Slasher Girls and Monster Boys“ ir „Summer Days and Summer Nights“. 

Jos knygos išverstos į 22 kalbas ir išleistos daugiau nei 50 šalių.

L. Bardugo kartu su serialo „Grishaverse“ vedėju Heissereriu dalyvavo „Grishaverse“ diskusijoje Niujorko komiksų kongrese 2020 m. spalį. 

Knygos „Šešetas varnų“ padėkos skyriuje L. Bardugo atskleidžia, kad kenčia nuo osteonekrozės ir kartais turi naudotis lazdele.

2022 m. sausio mėn. ji ištekėjo už savo ketverių metų partnerio.

Kūrybos bruožai

L. Bardugo rašo pagal trijų aktų struktūrą. Visas savo knygas kuria beveik taip pat: turi idėją, užrašo ją viename puslapyje, o tada pradeda pildyti. Kai rašo scenas ir taiso knygą, procesas šiek tiek keičiasi priklausomai nuo projekto.