Malcolm Gladwell

„Kaip žmonės, mes daug labiau suprantame vienas kitą nei abstraktų pasaulį.“


Malcolm Gladwell (g.1963) – Kanados žurnalistas, rašytojas ir oratorius, geriausiai žinomas dėl savo darbų sociologijos ir žmogaus elgesio tyrinėjimų srityse. Jis yra parašęs tokius populiarius kūrinius kaip Mirksnis, Ką pamatė šuo, Išskirtiniai. Sėkmingų žmonių paslaptys, kuriuose tyrinėja ir populiarina įvairių akademinių disciplinų tyrimus.

Malcolm Gladwell

15,72€

Turime sandėlyje

Malcolm Gladwell

13,26€

Turime sandėlyje

Išparduota

Malcolm Gladwell

Išparduota

Išparduota

Malcolm Gladwell

Išparduota

Išparduota

Malcolm Gladwell

Išparduota

Išparduota

Malcolm Gladwell

Išparduota

6 prekės

Biografija

  • Gimė 1963 m. rugsėjo 3 d. Hampšyre, Anglijoje, jamaikietės motinos ir brito tėvo šeimoje. Kai jam buvo šešeri, šeima persikėlė gyventi į Kanadą. 

  • Žurnalistas studijavo Toronto universitete, o vėliau tęsė žurnalistikos karjerą dirbdamas „The American Spectator“, o vėliau „The Washington Post“.

  • Jis geriausiai žinomas dėl savo darbų žurnale „The New Yorker“, kur rašė nuo 1996 m. ir sulaukė didelio pripažinimo dėl savo unikalaus rašymo stiliaus, kuriame derinamas pasakojimas ir išsamūs tyrimai, siekiant ištirti tokias temas kaip socialinė psichologija, sociologija ir žmogaus elgesys.

  • Be to, Gladwellas yra parašęs keletą geriausiai parduodamų knygų – Mirksnis“, „Išskirtiniai“, „Dovydas ir Galijotas“. Šios knygos susilaukė kritikų pripažinimo ir prisidėjo prie žurnalisto, kaip įtakingo mąstytojo ir autoriaus, reputacijos.

  • Gladwell taip pat turi populiarų podcast'ą, pavadintą „Revisionist History“. 

Kūrybos bruožai

Jo rašymo stilius dažnai derina pasakojimą, statistiką ir realius gyvenimo pavyzdžius, kad perteiktų savo idėjas – taip sudėtingos sąvokos tampa prieinamos plačiajai auditorijai. Savo mintims iliustruoti autorius dažnai naudoja anekdotus, atvejų tyrimus ir pavyzdžius, knygose taip pat aktualios tokios temos kaip socialinė psichologija, sociologija ir žmogaus elgesys.