Marie Kondo

„Norėdami iš tiesų puoselėti jums svarbius dalykus, pirmiausia turite atsikratyti tų, kurie jau nebeturi prasmės. Išmesti tai, ko jums nebereikia, nėra nei išlaidu, nei gėdinga.“

Marie Kondo – tvarkymosi ekspertė, bestselerių autorė, „Netflix“ laidos „Tvarkymasis su Marie Kondo“ žvaigždė, „KonMari Media, Inc.“ Įkūrėja. Nuo vaikystės susižavėjusi tvarka, Marie pradėjo tvarkymosi konsultantės verslą būdama 19-metė universiteto studentė Tokijuje. Šiandien Marie yra žinoma tvarkymosi ekspertė, padedanti žmonėms visame pasaulyje paversti netvarkingus namus ramybės ir įkvėpimo erdvėmis. M. Kondo savo žiniomis dalinasi knygoje "Tvarkingų namų stebuklas".

Marie Kondo

12,00€

Turime sandėlyje

Marie Kondo

11,00€

Turime sandėlyje

2 prekės

Biografija

Kondo tvarkymu domėjosi nuo vaikystės. Dar mokykloje Kondo bėgdavo į klasę tvarkyti knygų lentynų, kol jos bendraklasiai žaisdavo.

Ji penkerius metus dirbo šintoistų šventykloje. 19 metų būdama Tokijo moterų krikščioniškojo universiteto sociologijos studentė įkūrė konsultavimo organizavimo verslą, o paskutiniaisiais metais parašė baigiamąjį darbą „Tvarkymasis žvelgiant iš lyties perspektyvos“.

Kondo ištekėjo už Takumi Kawaharos 2012 m. Tuo metu, kai jie susipažino, Kawahara dirbo pardavimų ir rinkodaros srityje korporacijoje Osakoje. Kai Kondo karjera įsibėgėjo, jis paliko darbą ir tapo jos vadybininku, o galiausiai – „Konmari Media, LLC“ generaliniu direktoriumi. 

2013 m. pagal Kondo ir jos darbą buvo nufilmuota dviejų dalių televizijos drama, pavadinta „人生がときめく片づけの魔法“. Ji skaitė paskaitas ir dalyvavo televizijos laidose.

2019 m. sausio 1 d. „Netflix“ išleido serialą „Tidying Up with Marie Kondo“. Seriale Kondo lankosi įvairiuose netvarkos kupinuose amerikiečių šeimų namuose ir vadovauja šeimoms, kaip susitvarkyti namus taikant jos KonMari metodą.

2019 m. vasario 4 d. Kondo pasirodė CBS laidoje „The Late Show with Stephen Colbert“.

2021 m. rugpjūtį po „Tidying Up with Marie Kondo“ Kondo sukūrė panašų serialą „Netflix“, pavadintą „Sparking Joy with Marie Kondo“.

Pora susilaukė dviejų dukterų: Satsuki ir Miko. 2021 m. balandžio 22 d. ji pagimdė berniuką. Susituokę jie gyveno Tokijuje. Vėliau pora persikėlė į San Franciską, o nuo 2022 m. Kondo su šeima gyvena Los Andžele, Kalifornijoje.

Kūrybos bruožai

M. Kondo organizavimo metodas vadinamas KonMari. Jį sudaro visų daiktų surinkimas po vieną kategoriją ir pasilikimas tik tų daiktų, kurie kelia džiaugsmą, o nuo tada viskam parenkama vieta. M. Kondo pataria tvarkymosi procesą pradėti greitai ir visiškai išmetant viską, kas namuose nekelia džiaugsmo. Vadovaudamiesi šia filosofija, savininkai pripažins kiekvieno daikto naudingumą ir daugiau sužinos apie save, o tai padės lengviau nuspręsti, ką pasilikti, o ką išmesti. Ji pataria tai daryti pagal daiktų kategorijas, o ne jų vietą namuose. Pavyzdžiui, pirmiausia reikėtų sukrauti visus namuose esančius drabužius, įvertinti, ar jie yra reikalingi, ir išmesti, jei ne, po to – kitas kategorijas, pavyzdžiui, knygas, dokumentus, įvairius daiktus ir suvenyrus.