Mark Haddon

„Pirminiai skaičiai yra tai, kas lieka pašalinus visus šablonus. Manau, kad pirminiai skaičiai yra kaip gyvenimas. Jie labai logiški, bet niekada negalėsi išsiaiškinti jų taisyklių, net jei visą laiką praleistum galvodamas apie jas.“

Markas Haddonas (g. 1962) – anglų rašytojas, geriausiai žinomas dėl romano „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ (2003). Kitas garsus M. Haddono kūrinys – „Delfinas“. Už savo kūrybą autorius pelnė „Whitbread“ premiją, Dolly Gray vaikų literatūros premiją, „Guardian“ premiją ir Sandraugos rašytojų premiją.

Mark Haddon

8,42€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Mark Haddon

14,31€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Mark Haddon

Išparduota

Išparduota

Mark Haddon

Išparduota

4 prekės

Biografija

Gimė 1962 m. rugsėjo 26 d.

2003 m. pelnė „Whitbread“ Metų knygos apdovanojimą (romanų, o ne knygų vaikams kategorijoje) už knygą „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“. Jis taip pat laimėjo Sandraugos rašytojų premiją geriausios pirmosios knygos kategorijoje, nes „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ laikomas jo pirmąja knyga, parašyta suaugusiesiems; jis taip pat laimėjo „Guardian“ vaikų grožinės literatūros premiją, kurią asmeniui kartą per gyvenimą skiria vaikų rašytojų komisija.

Knyga „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ parašyta iš autizmu sergančio penkiolikmečio berniuko Kristoferio perspektyvos. Viename interviu M. Haddonas teigė, kad tai buvo pirmoji knyga, kurią jis sukūrė specialiai suaugusiųjų rinkai; jis nustebo, kai leidėjas pasiūlė ją parduoti ir suaugusiųjų, ir vaikų auditorijai (knyga sulaukė didelio pasisekimo visose amžiaus kategorijose).

M. Haddonas yra vegetaras, šiuo metu gyvena Oksforde su žmona Sos Eltis ir dviem sūnumis.

Kūrybos bruožai

Knygoje „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ M. Haddonas naudoja unikalią pasakojimo perspektyvą, nes istorija atsiskleidžia autizmu sergančio berniuko Kristoferio požiūriu. Autorius perteikia Kristoferio balsą ir mąstymo procesus, istoriją pateikdamas tiksliai bei dalykiškai. Vartojama paprasta kalba, atspindinti pažodinį Kristoferio pasaulio supratimą.

M. Haddono tekstai pasižymi dėmesiu detalėms, ypač matematikos, logikos ir gamtos mokslų srityse. Šiuos elementus jis įtraukia į istorijas, kurdamas realizmo ir vaizduotės derinį. M. Haddono kūriniuose nagrinėjamos sudėtingos emocijos ir temos per jo veikėjų autentiškų perspektyvų prizmę.