Napoleon Hill

„Stiprybė ir augimas ateina tik per nuolatines pastangas ir kovą.“

Oliveris Napoleonas Hilas (1883-1970) – amerikiečių savipagalbos knygų autorius. Jis laikomas asmeninės sėkmės literatūros žanro pradininku, o jo kūriniuose kalbama apie asmeninio tikėjimo vaidmenį žmogaus sėkmei. Autorius labiausiai žinomas dėl savo knygos „Mąstyk ir būk turtingas“ (angl. „Think and Grow Rich“, 1937 m.), kuri patenka tarp 10 geriausiai parduodamų visų laikų savipagalbos knygų. Dauguma N. Hill knygų buvo reklamuojamos kaip principų, padedančių pasiekti sėkmę, išdėstymas.

Napoleon Hill

13,52€

Turime sandėlyje

Išparduota

Napoleon Hill

Išparduota

2 prekės

Biografija

Gimė 1883 m. spalio 26 d. Wise Country, Virdžinijos valstijoje. 

Kai jam buvo dešimt metų, mirė jo motina ir tėvas antrą kartą vedė. Hillas tapo labai maištingu vaiku. Sulaukęs penkiolikos, Hillas dirbo mažų miestelių laikraščių kalnų reporteriu Virdžinijos valstijoje. Vėliau iš laikraščių uždirbtus pinigus jis naudojo savo teisės studijoms finansuoti, tačiau šio plano jam teko atsisakyti dėl finansinių sunkumų. 

1908 m. Hillas patyrė svarbų proveržį – jam buvo pavesta parašyti seriją straipsnių apie garsius ir sėkmingus to meto vyrus. Vykdydamas šią užduotį, Hillas susipažino su Endriu Karnegiu (Andrew Carnegie), vienu galingiausių to meto žmonių. Per pokalbį su Hillu Carnegie išreiškė savo įsitikinimą, kad sėkmės procesas gali būti apibendrintas viena visiems suprantama formule. Sužavėtas Hillo įgūdžių, Carnegie pavedė jam apklausti daugiau nei 500 malūnininkų, kad surinktų pakankamai informacijos, reikalingos formulei atrasti.

Hillo tyrimo ir Karnegio pagalbos rezultatas buvo „Pasiekimų filosofija“ – daugiatomis studijų kursas, iš pradžių išleistas 1925 m. kaip „Sėkmės dėsnis“, o vėliau perleistas kaip namų studijų kursai, įskaitant septyniolikos tomų „Mentalinio dinamito“ seriją iki 1941 m. Visuose savo raštuose Hillas pabrėžė, kad sėkmės pagrindas yra laisvė, demokratija, kapitalizmas ir harmonija. Hillas tikėjo, kad neigiamos emocijos, tokios kaip baimė ir savanaudiškumas, yra žmonių nesėkmės priežastys.

Viena iš labiausiai įkvepiančių Hillo istorijų yra apie jo paties sūnų Blairą, kurį Hillas laikė savo įkvėpimo šaltiniu. Jo sūnus gimė neturėdamas jokio normalaus klausos organo ir gydytojai manė, kad jis visą gyvenimą negalės nei girdėti, nei kalbėti. Tačiau Blairas užaugo ir dėl savo tvirto įsitikinimo bei tikėjimo galėjo beveik normaliai kalbėti ir girdėti.

Hillas mirė 1970 m. lapkritį, palikęs savo tekstus, kurie padės, motyvuos ir pakeis ateinančių kartų gyvenimus.

Kūrybos bruožai

Napoleonas Hillas „Mąstyk ir būk turtingas“ išleido 1937 m., tačiau kūrinio pamokos aktualios ir šiandien. Iš viso šioje knygoje aptariama 13 žingsnių į turtus. Hillas buvo artimas itin sėkmingų žmonių, tokių kaip Andrew Carnage'as ir Thomas Edisonas, draugas. Visoje knygoje yra daug šių asmenų pastebėjimų. Kiekviename iš 13 punktų yra bent po vieną jo sėkmingų draugų pavyzdį. Ši knyga palyginti trumpa, vos 196 puslapių. Tačiau joje išvardijama daugybė punktų ir užduodami retoriniai klausimai skaitytojams. Jei kada nors norėjote pakeisti savo gyvenimą arba pradedate savo verslą, šią knygą būtina perskaityti.