Neringa Vaitkutė

„Rašydama aš nieko neturiu omeny, aš tiesiog pasakoju istorijas.“

Neringa Vaitkutė (g. 1974 m., tikra pavardė – Borovikė) – Lietuvos rašytoja, kuria vaikams ir paaugliams, biologijos mokytoja. Debiutavo 2013 m. knyga „Vaivorykščių arkos“, vėliau buvo įvertinta įvairiomis literatūrinėmis premijomis. Populiarūs N. Vaitkutės kūriniai: „Jeronimas Dryžius“, „Klampynių kronikos“.

Neringa Vaitkutė

8,99€

Turime sandėlyje

Neringa Vaitkutė

9,03€

Turime sandėlyje

Neringa Vaitkutė

7,74€

Turime sandėlyje

Išparduota

Neringa Vaitkutė

Išparduota

Išparduota

Neringa Vaitkutė

Išparduota

5 prekės

Biografija

Gimė 1974 m. vasario 22 d. Trakuose. Užaugo Lentvaryje. Lankė vietinį darželį, baigė vidurinę mokyklą.

1999 m. Vilniaus universitete baigė zoologijos magistro studijas. 

2013 m. debiutavo kaip vaikų rašytoja knyga „Vaivorykščių arkos“. Tai – pirmoji maginės fantastikos nuotykinės trilogijos apie pasaulio gelbėjimą dalis.

2018 m. skirta Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“.

2020 m. skirta Vaikų literatūros premija už apysakas „Neišduosiu tavęs“ ir „Klampynių kronikos“.

Dabar dirba vyresniąja biologijos mokytoja Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje.

Kūrybos bruožai

Debiutinėje maginės fantastikos nuotykinėje trilogijoje mažiesiems apie pasaulio gelbėjimą „Vaivorykščių arkos“ (2013), „Titnago plunksna“ (2014) ir „Šnabždesiai bedugnėje“ (2015) pagrindiniai personažai yra vaikų amžiaus pasakų sutvėrimai. Jaunesniems paaugliams dedikuotoje maginės fantastikos trilogijoje „Tamsa, kuri prabudo“ (2014), „Miestas be padangės“ (2015) ir „Devynetas tamsos nešėjų“ (2016) nagrinėjama blogio tema. Realistinėje knygoje „Neišduosiu tavęs“ (2017) atskleidžiamas išskirtinis vaiko santykis su mylimiausiu žaislu. Novelinės struktūros pasakų rinkinyje „Klampynių kronikos“ (2018) naudojamasi tautosaka, mitiniai padarai perkeliami į šiuolaikinį pasaulį ir vaizduojami kaip natūrali mažo Lietuvos miestelio dalis. N. Vaitkutė taip pat parašė detektyvinę nuotykių apysaką vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams „Jeronimas Dryžius ir įsivaizduojamų draugų departamentas“ (2021).