Nicholas Sparks

„Aš myliu tave. Esu, kas esu tik dėl tavęs. Tu esi visos priežastys, visos viltys ir visos svajonės, kurias esu turėjęs. Ir nesvarbu, kas mūsų laukia ateityje, kiekviena kartu praleista diena - geriausia diena mano gyvenime. Visada būsiu tavo.”

Nicholas Sparks — garsus amerikiečių novelistas, scenaristas, filantropas. Pirmoji ir turbūt žymiausia jo novelė „Užrašų knygutė” kaip mat užkariavo skaitytojų širdis ir tapo N. Sparks vizitine kortele. Vėliau sekė tokie žymus ir visame pasaulyje populiarūs kūriniai kaip „Brangusis Džonai”, „Žinutė butelyje”, „Įsimintinas pasivaikščiojimas”, „Sugrįžimas”. Didelė dalis šių istorijų buvo ekranizuotos Holivude ir sulaukė tarptautinio lygio šlovės. Per visą N. Sparks karjerą visame pasaulyje yra parduota daugiau nei 105 jo knygų kopijų, kūriniai versti į bemaž 50 užsienio kalbų, taip pat leidiniai ne kartą puikavosi  „New York Times” bestselerių viršūnėse. 

Nicholas Sparks

22,02€
25,90€

Turime sandėlyje

Nicholas Sparks

19,38€
23,35€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Nicholas Sparks

22,02€
25,90€

Turime sandėlyje

Išparduota

Nicholas Sparks

Išparduota

Išparduota

Nicholas Sparks

Išparduota

Išparduota

Nicholas Sparks

Išparduota

Išparduota

Nicholas Sparks

Išparduota

7 prekės

Biografija

Gimė 1965 m. gruodžio 31 d. Omahoje, Nebraskos valstijoje, būsimo verslo profesoriaus Patricko Michaelo Sparkso ir namų šeimininkės, optometrininko padėjėjos Jill Emmos Marie Sparks (mergautinė pavardė Thoene) šeimoje. Nikolas buvo vidurinysis iš trijų vaikų: vyresnysis brolis Maiklas Earlas Sparksas (Michael Earl Sparks, g. 1964 m.) ir jaunesnioji sesuo Danielle Sparks Lewis (1966-2000 m.), kuri mirė būdama 33 metų nuo smegenų auglio. Sparksas buvo auklėjamas Romos katalikų tikėjimo, yra vokiečių, čekų, anglų ir airių kilmės. Jis ir jo buvusi žmona yra katalikai ir savo vaikus auklėja katalikiškai.

Jo tėvas tęsė studijas Minesotos ir Pietų Kalifornijos universitetuose, o tai buvo viena iš dažno šeimos kraustymosi priežasčių. Kol Sparksui sukako aštuoneri, jis gyveno Votertaune, Minesotos valstijoje; Inglevude, Kalifornijoje; Playa Del Rėjuje, Kalifornijoje, ir motinos gimtajame Grand Islando mieste, Nebraskos valstijoje, kur gyveno vienerius metus, per kuriuos tėvai išsiskyrė. 1974 m. tėvas tapo verslo profesoriumi Kalifornijos valstybiniame universitete Sakramente, o šeima apsigyveno Fair Oaks, Kalifornijoje. Ten šeima liko gyventi iki Sparkso vidurinės mokyklos laikų. 

1984 m. jis baigė Bella Vista vidurinę mokyklą, kurioje išmoko šokti slam dunk. Gavęs pasiūlymą pilnos sporto stipendijos lengvosios atletikos studijoms Notre Dame universitete, Sparksas sutiko ir įstojo studijuoti verslo finansus. 

1985 m., būdamas namuose vasarą tarp pirmojo ir antrojo kurso, Sparksas parašė savo pirmąjį, niekada nepublikuotą romaną „The Passing“. 1989 m. jis parašė dar vieną, taip pat nepublikuotą, „The Royal Murders“.

1988 m. per pavasario atostogas jis susipažino su būsima žmona Cathy Cote iš Naujojo Hampšyro ir baigė ankstyvąjį akademinį darbą. Baigė Notre Dame universitetą su pagyrimu. 

Sparksas bei Cote susituokė 1989 m. liepos 22 d. ir galiausiai apsigyveno Naujajame Berne, Šiaurės Karolinoje. 

Po studijų Sparksas ieškojo darbo leidyklose ir stojo į teisės mokyklą, bet abu kartus buvo atmestas. Kitus trejus metus jis dirbo įvairius darbus, įskaitant nekilnojamojo turto vertinimą, padavėjo darbą, pardavinėjo stomatologinius produktus telefonu ir pradėjo savo gamybos verslą.

1990 m. Sparksas kartu su Billy Millsu parašė knygą „Wokini: A Lakota Journey to Happiness and Self-Understanding“, negrožinę knygą apie Lakotos dvasinių tikėjimų ir praktikų įtaką. Knygą išleido leidyklos „Feather Publishing“, „Random House“ ir „Hay House“. Per pirmuosius metus po išleidimo jos buvo parduota apie 50 000 egzempliorių.

1994 m., dirbdamas vaistų pardavimo srityje, Sparksas laisvalaikiu pradėjo rašyti romaną „Užrašų knygelė“. 1995 m. jį atrado literatūros agentė Teresa Park. 1995 m. spalį Park iš „Time Warner Book Group“ užsitikrino 1 mln. dolerių avansą už „Užrašų knygelę“. 1996 m. spalį išleistas romanas jau pirmąją išleidimo savaitę pateko į „The New York Times“ perkamiausių knygų sąrašą ir jame praleido 56 savaites.

Sparksas ir jo tuometinė žmona Cathy iki 2014 m. kartu gyveno Naujajame Berne, Šiaurės Karolinos valstijoje, su trimis sūnumis ir dvynukėmis dukromis. 2015 m. sausio 6 d. Sparksas paskelbė, kad jiedu su Cathy draugiškai išsiskyrė. 

Sparksas vis dar gyvena Naujajame Berne.

Kūrybos bruožai

N. Sparksas laikomas vienu geriausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų.  Visuose jo romanuose – meilė, romantika, aistra, drama, tragedija, komedija, triumfas ir paslaptis. Jo istorijos sušildo širdį ir įkvepia. 

N. Sparksas neturi specifinio rašymo stiliaus.  Jo rašymo stilius yra lankstus ir laisvas, jį galima apibūdinti kaip romantišką, vaizduotę žadinantį ir įtraukiantį, jis kinta priklausomai nuo romano temos. Romano tema yra pagrindinis dalykas, darantis įtaką jo rašymo stiliui.  Nors kiekvieno romano temos dažniausiai susijusios su meile, kiekviename romane į meilę žvelgiama iš skirtingų perspektyvų. Jo romanus galima apibūdinti kaip romantiškus skaitinius su tikrais, suprantamais veikėjais.