Rachel Abbott

„Tylus, bet nenumaldomas savigarbos griovimas yra daug grėsmingesnis – tai sielos pažeidimas.“

Rachel Abbott (slapyvardis Sheila Rodgers; g. 1952) – britų psichologinių trilerių autorė. Jos pirmieji septyni romanai (ir viena novelė) parduoti daugiau nei trimis milijonais egzempliorių ir visi tapo bestseleriais „Amazon Kindle“ parduotuvėje. 2015 m. ji pripažinta 14-a perkamiausia autorė per pastaruosius penkerius metus „Amazon Kindle“ parduotuvėje Jungtinėje Karalystėje. Bene populiariausi R. Abbott kūriniai: „Einu tau iš paskos“, „Melo pokeris“, „Nužudyk mane dar kartą“.

Rachel Abbott

14,54€
17,10€

Planuojame turėti 2024-07-02

Rachel Abbott

7,00€
13,55€

Turime sandėlyje

Rachel Abbott

11,74€
14,15€

Turime sandėlyje

Rachel Abbott

11,16€
13,45€

Turime sandėlyje

Rachel Abbott

4,76€
5,60€

Turime sandėlyje

Rachel Abbott

14,79€
17,40€

Turime sandėlyje

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

Išparduota

Rachel Abbott

Išparduota

12 prekės

Biografija

Gimė 1952 m. Užaugo netoli Mančesterio, Anglijoje

Dirbo sistemų analitike, vėliau įkūrė interaktyvios medijos įmonę, kuriančią programinę įrangą ir interneto svetaines švietimo rinkai. 2000 m. ji pardavė įmonę už maždaug 5 mln. svarų sterlingų. Pardavusi įmonę, ji persikėlė iš Lankašyro (Anglija) į Italiją, kur restauravo XV a. italų vienuolyną, jį kurį laiką kartu su vyru valdė kaip vestuvių ir atostogų vietą. 

2009 m. R. Abbott nusprendė parašyti knygą apie paprastą moterį, patekusią į situaciją, kai jai nelieka kitos išeities, kaip tik įvykdyti žmogžudystę. Pirmąjį variantą R. Abbott rašė 18 mėnesių. 2011 m. lapkritį, po to, kai jį atmetė keli literatūros agentai, tuomet 59 metų R. Abbott savo slapyvardžiu „Amazon“ paskelbė pirmąjį romaną „Only the Innocent“. Iš pradžių knyga buvo parduodama lėtai, o pardavimai įsibėgėjo po to, kai R. Abbott surengė stiprią rinkodaros kampaniją. Nuo 2012 m. dirbdama su agentu, ji leido knygas Jungtinėje Karalystėje ir per leidėją Šiaurės Amerikoje, jos knygos išverstos į septynias kalbas.

Po „Only the Innocent“ R. Abbott 2013 m. išleido „The Back Road“, o 2014 m. – „Sleep Tight“. 2015 m. vasario 24 d. pasirodė jos ketvirtasis romanas „Stranger Child“. Vėliau tais pačiais metais ji išleido novelę „Nowhere Child“, kurioje veikia tie patys personažai kaip ir „Stranger Child“. 2016 m. ji išleido šeštąjį romaną „Nužudyk mane dar kartą“. Šiuose penkiuose jos romanuose ir vienoje novelėje pagrindinis dėmesys skiriamas santykiams ir nusikaltimams, ir visuose juose veikia tas pats detektyvas, vyriausiasis inspektorius Tomas Daglasas. R. Abbott šį personažą apibūdino kaip „iš tiesų sąžiningą, malonų vaikiną, kurį, atrodo, tiesiog traukia ne tos moterys“.

Iki 2015 m. visi trys pirmieji R. Abbott romanai, išleisti Jungtinėje Karalystėje, o pirmuosius du išleido ir leidykla „Thomas & Mercer“ JAV, kartu buvo parduoti milijono egzempliorių tiražu. Visi trys buvo bestseleriai „Amazon Kindle“ parduotuvėje. 2016 m. kovo mėn. autorė pardavė du milijonus knygų. 2015 m. R. Abbott pripažinta populiariausia „Amazon“ nepriklausomai išleista autorė Jungtinėje Karalystėje; ji yra „Amazon“ pirmoji elektroninių knygų pardavėja nusikaltimų ir trilerių srityje. Taip pat 2015 m. ji pripažinta 14-a perkamiausia autorė per pastaruosius penkerius metus „Amazon Kindle“ platformoje Jungtinėje Karalystėje, pirmą kartą išleidusi knygą šioje platformoje 2011 m. 

2017 m. laikraštis „The Express“ ją pavadino „susukto įtempto romano karaliene“. Tais pačiais metais, po penkių šalių aukciono, R. Abbott pasirašė dviejų knygų sutartį su leidybos grupe „Headline Publishing Group“. Pirmoji sutartyje numatyta knyga – „And So It Begins“, psichologinis trileris, kuriame keliamas klausimas, ar kada nors gali būti tinkama gynyba dėl žmogžudystės.

Kūrybos bruožai

R. Abbott pasižymi dėmesiu detalėms, ypač psichologiniams personažų aspektams atskleisti. Ji meistriškai audžia sudėtingus siužetus su netikėtais posūkiais, priversdama skaitytojus spėlioti iki pat pabaigos. Jos pasakojimuose dažnai vyrauja įtampa, daug dėmesio skiriama psichologinėms manipuliacijoms, paslaptims ir tamsesniems žmogaus prigimties aspektams.

R. Abbott proza yra aiški ir paprasta, skaitytojai gali lengvai sekti istoriją ir kartu justi siužeto intensyvumą. Rašydama ji sukuria skubos jausmą, todėl jos knygas sunku atidėti, nes įtampa auga. Jos romanuose nagrinėjamos tokios temos kaip pasitikėjimas, išdavystė, kaltė ir praeities veiksmų pasekmės.