Rasa Čepaitienė

„Ar sovietmetis – vis dar mūsų dabartis?“

Rasa Čepaitienė (g. 1971) – humanitarinių mokslų daktarė, kultūros istorikė, vyresnioji mokslo darbuotoja. Lietuvos mokslo tarybos duomenų bazės „Lituanistika“ ekspertė. Autorės leidiniai pasižymi išskirtiniu gebėjimu akademinę medžiagą pateikti įtraukiančiai ir kritiškai. Tai aiškiai matyti 2021 m. R. Čepaitienės knygoje „Nepolitkorektiška“

Išparduota

Rasa Čepaitienė

Išparduota

1 prekės

Biografija

Gimė 1971 m. spalio 7 d. Geok-tepe, Turkmėnijoje.

1990–1996 m. studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. 

1996 ir 2001 m. stažavosi Briuselio laisvajame universitete Belgijoje.

Nuo 1997 m. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslo asistentė, lektorė.

2003 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Kultūros paveldo sampratos Lietuvoje XX a.“.

Nuo 2004 m. Lietuvos istorijos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja. Vėliau – mokslo darbuotoja. 

2005–2009 m. dėstė Europos humanitariniame universitete Vilniuje.

2010–2013 m. atviros visuomenės Instituto Aukštojo mokslo paramos programos finansuojamo Regioninio seminaro dėstymo įgūdžiams tobulinti „Teaching Age of Extremes in the Age of Politics of History“, vykusio Kijevo nacionalinio universiteto Mohila akademijoje, dalyvė.

2018 m. Tarptautinės kultūros paminklų dienos proga gavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos padėką.

Nuo 2019 m. Tarptautinės humanitarų asociacijos narė.

Kūrybos bruožai

R. Čepaitienė domisi paveldosaugos teorine mintimi, sovietinio okupacinio laikotarpio kultūra ir posovietinė transformacija, XX a. Lietuvos kultūros istorija, atminimo kultūrų ir miestų tyrimais. Nors R. Čepaitienė yra ne vienos akademinės monografijos autorė arba bendraautorė, knyga „Nepolitkorektiška“ ji debiutuoja kaip publicistė ir eseistė. Į rinkinį atrinkti reikšmingiausi 2015–2021 m. rašyti tekstai, nagrinėjantys politines ir visuomenines aktualijas. Ypatingas leidinio bruožas yra tai, kad R. Čepaitienė posovietinės visuomenės būklę lygina su sovietine. Knygoje daug dėmesio skiriama ir šiuolaikinės istorijos politikos būklei analizuoti.