Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Rebeka Una

„Noriu kurti ir rašyti iki pat devyniasdešimties, o gal dar ilgiau.“

Rebeka Una (g. 1979, tikrasis vardas – Jurga Šalaševičiūtė) – prozininkė. Išleido 11 knygų vaikams ir jaunimui, nuo 2017 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Laikoma viena originaliausių vaikams ir jaunimui kuriančių šiuolaikinių lietuvių autorių. Rebekai Unai svarbu, kad mažieji ne tik nebijotų skaityti, bet ir kad išdrįstų būti gyvybingi bei kurti patys. Verti dėmesio rašytojos kūriniai: „Atjunk“, „Gyvažmogis“, „Barbora ir Pelkių senelis“.

Išdėstymas:
akcija

Rebeka Una

13,07€

– Koks jausmas, kai atsijungi? Va ir paklausiau. Jis žiūri į mane. – Nėra su kuo palygint. Tikriausiai bando paerzint. Tačiau iš akių taip neatrodo. Aš jau spėjau nužvelgt kelis kartus: akys kaip tūkstančiai kitų, veidas kaip tūkstančiai kitų, bet koja! Jam iš blauzdos varva.– Tau kraujas, – sakau ir skersakiuoju į sanitarą, tač..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Rebeka Una

Leiskitės į nuotykius drauge su Barbora ir Pelkių Seneliu! Patirsite, kaip smagu joti tikram Liūtui ant nugaros, pasivaikščioti po mokyklą nematomam, nugrimzti į Pelkę pasipuošus baltu apdaru ir grįžti nesusitepusiam... O jei supanikuosite, Pelkių Senelis iškels pirštą ir nuramins: Be Panikos! Jei nepatikėsite, šv..

Išparduota

Rebeka Una

Jie krizena, bet nesijuokia. Jie vypso, bet nesišypso. Jie bučiuojasi, ir jiems neišeina. Jie kvėpuoja, bet kitaip. Gryta. Mantas. Dana, Itra, Iva, Rokas, Heinis. Daugybė kitų. Ir visi tie patys. Atvyko į protėviams palankią bendruomenę ir bandys grįžti atgal. Bandys išmokti būdų, kuriais bendravo protėviai. Per pratybas bandys pažvelgti vie..

Išparduota

Rebeka Una

Sveiki! Su jumis VĖL sveikinasi Tadas, rimtas antrokas, kuris gyvena su broliuku, neištariančiu žodžio „terminatorius“ ir mama, ne tik rašančia pasakas, bet ir darančia atsispaudimus. O tėtis?.. Tadas turi net tris tėčius! Šįkart Tadui dar DAUGIAU rūpesčių, mat vaikystės draugė Kristina nubrėžia ribas: ne, ji jokiu būdu neleis Elzei draugauti su T..

Išparduota

Rebeka Una

..

Išparduota

Rebeka Una

..

Rodoma nuo 1 iki 6 iš 6 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1979 m. rugsėjo 25 d. Kaune.

2001 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo anglų filologijos bakalauro laipsnį. 

2003 m. Vytauto Didžiojo universitete įgijo anglų filologijos magistro laipsnį. 

Nuo 2003 m. dirba anglų kalbos mokytoja mokyklose. Su moksleiviais dalyvavo tarptautiniuose edukaciniuose projektuose Lenkijoje ir Prancūzijoje. Privačiai anglų kalbos moko suaugusius ir vaikus.

2005–2006 m. studijavo Maryvale institute Birmingeme, Anglijoje, baigė krikščioniškos šeimotyros kursus.

2006 m. įgijo mokytojo kvalifikaciją Vilniaus edukologijos universitete. 

Dėstė Vytauto Didžiojo universitete ir Kauno kolegijoje. 

2009 m. debiutavo žurnale „Tapati“ su apsakymais suaugusiems „Senio besmegenio liudijimas“ ir „Geriausia dovana“. 

2009–2010 m. žurnalas vaikams „Vakaro žvaigždelė“ išspausdino apsakymą mažiesiems „Šiaudeliai“, kuris buvo sinchronizuotas ir kaip pjesė transliuotas per „Žinių radiją“. 

2014 m. apysaka paaugliams „Atjunk“ tapo leidyklos „Alma littera“ organizuoto pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso II vietos nugalėtoja.

Pagal knygų seriją pradinukams „Labas, aš Tadas“ 2019 m. LRT radijo teatre pastatytas spektaklis mažiesiems „Miesto vaikio istorija“.

Nuo 2017 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Kūrybos bruožai

Įtaiga, unikalūs siužetai, vertybių pabrėžimas, modernumas yra pamatiniai Rebekos Unos kūrybos bruožai. Rašytojos tekstai puikiai įvertinti ir skaitytojų, ir kritikų. Apysaka „Atjunk“ įtraukta į reikšmingiausių knygų šimtuką bei populiariausių 2016 m. lietuvių autorių grožinės literatūros penketuką, o knyga „Aš esu Tomas, seklys“ įtraukta į 2016 m. Metų knygų penketuką.