Sarah J. Maas

„Nebuvau nei naminis gyvūnėlis, nei lėlė, nei gyvūnas. Buvau išgyvenusi ir stipri. Daugiau niekada nebūsiu silpna ar bejėgė. Aš nenorėjau, negalėjau būti palaužta.“

Sarah J. Maas – „New York Times“ ir tarptautinių bestselerių serijos „Užkerėtas dvaras“ autorė. Jos knygos parduotos milijoniniais tiražais ir išleistos 37 kalbomis. Populiarūs S. J. Maas kūriniai: „Dyglių ir rožių dvaras“, „Miglos ir įtūžio dvaras“, „Sparnų ir griuvėsių dvaras“.

Sarah J. Maas

14,70€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

9,33€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

9,33€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

16,95€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

24,67€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

23,55€

Turime sandėlyje

Sarah J. Maas

17,10€

Turime sandėlyje

Išparduota

Sarah J. Maas

Išparduota

8 prekės

Biografija

Gimė 1986 m. kovo 5 d. Niujorke. Užaugo Manhatano Aukštutiniame Vest Saide. Vaikystėje jai patiko kurti istorijas, paremtas populiariomis pasakomis ar mitais. 

Maas pradėjo rašyti tai, kas tapo jos debiutiniu romanu, būdama šešiolikos metų. Parašiusi kelis romano, tuomet pavadinto „Stiklo karalienė“, skyrius, Maas juos paskelbė svetainėje FictionPress.com, kur tai tapo viena populiariausių istorijų. Vėliau, kai Maas nusprendė išleisti romaną, jis buvo pašalintas iš svetainės. Serijos siužetinė linija paremta Pelenės istorija, o jos prielaida: „O kas, jei Pelenė būtų ne tarnaitė, o žudikė? Ir kas būtų, jei ji dalyvautų baliuje ne tam, kad sutiktų princą, o tam, kad jį nužudytų?“ 2008 m. Maas pradėjo siųsti istoriją agentams, kol 2009 m. pasirašė sutartį su Tamar Rydzinski iš „The Laura Dial Literary Agency“. 2010 m. kovą knygą įsigijo „Bloomsbury“, kuri vėliau nusipirko dar dvi serijos knygas. 2010 m. kovo mėn. serija išleista 15 šalių ir 35 kalbomis. Nors buvo išleistos ir kelios priešistorinės novelės, kurių veiksmas vyksta dvejus metus prieš pirmąjį romaną, vėliau jos buvo sutrumpintos į vieną knygą „The Assassin's Blade“. Antroji serijos knyga „Crown of Midnight“ tapo „New York Times“ bestseleriu tarp jaunimo knygų. 2018 m. spalio 23 d. išleista paskutinė serijos knyga „Kingdom of Ash“. Baigtą seriją sudarė septynios knygos.

2008 m. Maas su pagyrimu baigė Hamiltono koledžą Klintone, Oneidos apygardoje, Niujorko valstijoje. Įgijo kūrybinio rašymo specialybę ir baigė religijos studijas.

2010 m. Maas ištekėjo už savo vyro Džošo.

„Užkerėtas dvaras“, antroji Maas fantastikos serija, yra laisvas tradicinės „Gražuolės ir pabaisos“ perpasakojimas. 2009 m. buvo parašyta pirmoji trilogijos knyga, tačiau išleista tik 2015 m. Dėl originalios serijos sėkmės ir populiarumo ji buvo pratęsta ir paskelbta apie šalutinę seriją, kurioje bus pasakojamos kitų populiarių veikėjų istorijos. 

2016-2021 m. „Goodreads“ portale ji užėmė penktą vietą tarp populiariausių autorių.

2018 m. gegužės 16 d. Maas paskelbė apie savo trečiąją fantastikos seriją, kuri taip pat yra pirmoji jos suaugusiųjų fantastikos serija, „Crescent City“. Pirmąją knygą, pavadintą „House of Earth and Blood“, leidykla „Bloomsbury“ išleido 2020 m. kovo 3 d. „Kobo“ portale ji pateko tarp dvidešimties populiariausių 2020 m. mokslinės fantastikos ir fantastikos knygų. 2022 m. vasario 15 d. išleistas tęsinys „House of Sky and Breath“. 

Buvo paskelbta, kad serija „Užkerėtas dvaras“ bus adaptuota į televizijos serialą „Hulu“ 2021 m. Interviu „The New York Times“ Maas patvirtino, kad ji kartu su rašytojais ir laidos vedėju kuria projektą kaip vykdomoji prodiuserė.

Kūrybos bruožai

S. J. Maas kaip rašytojos įkvėpimo šaltinis yra filmų partitūros ir klasikinė muzika. Jos personažai giriami kaip viena geriausių jos savybių pasakojant istorijas. Autorės knygos garsėja sunkiomis romantinėmis temomis. Pati S. J. Maas yra sakiusi, kad jos fantastikos serija „Užkerėtas dvaras“ iš tiesų skirta vyresnio amžiaus skaitytojams ir yra kažkur tarp jaunimo ir suaugusiųjų žanrų.