Terry Pratchett

„Visas gyvenimas yra tarsi filmo žiūrėjimas.“

Terry Pratchett (g.1948) – britų maginės fantastikos rašytojas ir humoristas, geriausiai žinomas dėl savo apsakymų serijos „Plokščiasis pasaulis“, skirtos vaikams ir paaugliams. Už komišką požiūrį į fantastiką, šmaikštumą ir žodžių žaismą rašytojas buvo įvertintas prestižiniu „Carnagie medal“ apdovanojimu. Naujausias autoriaus kūrinys – „Drakonai griūvančioje pilyje“.

Terry Pratchett

13,39€
15,75€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Terry Pratchett

2,47€
2,90€

Turime sandėlyje

Terry Pratchett

2,47€
2,90€

Turime sandėlyje

Terry Pratchett

11,26€
13,25€

Turime sandėlyje

Išparduota

Terry Pratchett

Išparduota

Išparduota

Terry Pratchett

Išparduota

6 prekės

Biografija

  • Gimė 1948 m. balandžio 28 d. Bikonsfilde, mažame Anglijos miestelyje. Jau vaikystėje rašytojas atrado aistrą rašymui ir pasakojimui.

  • Visgi jam teko lankyti High Wycombe techninę vidurinę mokyklą, kuri, anot rašytojo, jo neįkvėpė ir neleido skleistis talentui dėl griežto ir tradicinio požiūrio į ugdymą. 

  • Baigęs mokyklą, savo karjerą jis pradėjo kaip žurnalistas, kol sulaukęs pasisekimo visą savo laiką galėjo skirti tik kūrybai. 

  • Rašytoją įkvėpė jo ankstyvosios patirtys, kurios paskatino kurti satyriniu ir humoristiniu požiūriu į pasakojimą. 

  • 1971 m. rašytojas išleido savo pirmąją knygą „The Carpet People“, kurią parašė būdamas vos septyniolikos ir kuri padėjo pagrindą didžiulei autoriaus sėkmei. 

  • Per visą savo karjerą jis gavo daugybę apdovanojimų, įskaitant prestižinį „Carnagie medal“ apdovanojimą ir Didžiosios Britanijos Imperijos ordiną už indėlį į literatūrą. 

  • 2009 m. karalienė Elžbieta II-oji skaitomiausią XX a. pabaigos rašytoją šalyje įšventino į riterius.

  • Per visą savo gyvenimą ir karjerą Pratchett buvo atsidavęs rašymui, domėjosi socialinėmis ir politinėmis problemoms.

  • Rašytojas mirė 2015 m. kovo 12 d. kovodamas su reta ankstyvos Alzheimerio ligos forma. 

Kūrybos bruožai

Terry Pratchett kūrybai būdinga lengva ir įtraukianti humoristinė proza, vaizdingas fantastinio pasaulio kūrimas ir išplėtoti personažai. Rašytojas derina savo fantazijas su gyvenimo absurdo stebėjimais, kritikuodamas šiuolaikines problemas ir pasidalindamas filosofinėmis įžvalgomis apie žmogaus prigimtį. Toks rašymo stilius vienu metu gali ne tik linksminti, bet ir priversti susimąstyti – ne veltui šio autoriaus romanus mėgsta įvairaus amžiaus skaitytojai.