Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Tove Jansson

„Atsigulkite ant tilto ir stebėkite tekantį vandenį. Arba bėkite, arba raudonais batais braukite per pelkę. Arba susigūžkite ir klausykitės į stogą barbenančio lietaus. Labai lengva mėgautis savimi.“

Tove Marika Jansson (1914–2001) – švedakalbė suomių rašytoja, novelistė, dailininkė, iliustratorė ir komiksų autorė. Užaugusi meniškos prigimties tėvų šeimoje, T. Jansson 1930-1938 m. studijavo dailę Stokholme, Helsinkyje ir Paryžiuje. Pirmąją asmeninę meno parodą surengė 1943 m. Tuo pat metu ji rašė apsakymus ir straipsnius publikavimui, kūrė knygų viršelius. Dailininke ir rašytoja dirbo iki gyvenimo pabaigos.

T. Jansson parašė „Trolių Mumių“ seriją vaikams, pradedant 1945 m. knyga „Troliai Mumiai. Mažieji troliai ir didysis potvynis“. Už vaikų rašytojos kūrybą 1966 m. jai įteiktas Hanso Kristiano Anderseno medalis. 1966 m. „Troliai Mumiai“ išsirutuliojo į komiksą, kurį iš pradžių kūrė pati T. Jansson. Norinčius artimiau susipažinti su autorės kūryba, kviečiame taip pat griebti į rankas „Burtininko skrybėlė. Muminuko tėčio memuarai”.

Išdėstymas:

Tove Jansson

11,20€

Pačioje kalno viršūnėje Muminukas su draugais randa juodą skrybėlę ir nutaria ją parsinešti namo, nė nenutuokdamas, kad nuo šios akimirkos trolių Mumių slėnyje prasidės įvairiausi stebuklai ir keistenybės. Kokie nuotykiai laukia slėnio gyventojų – sužinosite perskaitę knygą „Burtininko skrybėlė“.Na, o vaikai, kurie netiki, kad visi tėčiai kažkada b..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Tove Jansson

9,29€

Pirmoji pasaulinę šlovę pelniusios rašytojos knyga apie trolius Mumius. Joje pasakojama, kaip Muminukas su mama ir draugais leidžiasi ieškoti pražuvėlio tėčio ir kaip visi suranda garsųjį trolių Mumių slėnį.Troliai Mumiai – tai rašytojos sugalvotos mažos būtybės, kurios elgiasi kaip suaugę žmonės, o žaidžia kaip vaikai. Tai itin dori ir geraširdžia..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Tove Jansson

..

Išparduota

Tove Jansson

..

Išparduota

Tove Jansson

..

Išparduota

Tove Jansson

..

Rodoma nuo 1 iki 6 iš 6 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1914 m. rugpjūčio 9 d. Helsinkyje, Suomijoje, Rusijos imperijoje. 

T. Jansson buvo dailininkų dukra, jos iliustracijos pradėjo rodytis vaikų žurnaluose dar paauglystėje. Ji studijavo tapybą Stokholme, Helsinkyje ir Paryžiuje, 1943 m. surengė pirmąją parodą ir kurį laiką dirbo vaikų knygų iliustratore. 

Pirmojoje knygoje „Troliai Mumiai. Mažieji troliai ir didysis potvynis“ (1945) ji pristatė savo į hipopotamus panašius personažus. Kūrinys buvo giriamas už individualius charakterius, sudėtingus siužetus ir rafinuotą humorą. Vėliau pasirodė dar 8 „Trolių Mumių“ knygos. 

1952 m. rašytoja pelnė Stokholmo apdovanojimą už geriausią knygą vaikams, 1953 m. – Selmos Lagerlöf medalį, 1966 m. – Tarptautinį Hanso Christiano Anderseno medalį ir daugybę kitų apdovanojimų. 

T. Jansson taip pat parašė autobiografiją „Bild-huggarens dotter“ (1968, liet. „Skulptoriaus duktė“), apsakymų, pjesių ir grožinės literatūros suaugusiesiems.

Mirė 2001 m. birželio 27 d. Helsinkyje, Suomijoje. 

Kūrybos bruožai

Be „Trolių Mumių“ knygų, T. Jansson parašė 12 romanų ir apsakymų. Ji buvo giriama kaip rašytoja, savo kūriniuose naudojanti daugybę skirtingų žanrų, pavyzdžiui, prozą, pasaką, nuotykių istoriją, fantastiką, memuarus ir net dialoginį pasakojimą. Autorės knygas suaugusiesiems sudaro ne tik žmogiškieji santykiai, bet ir netikrumas bei reliatyvumas.

Nors T. Jansson dėl savo literatūrinių kūrinių laikoma sėkminga rašytoja, rašymą ji laikė hobiu greta vaizduojamojo meno kūrimo. Daugybė premijų ir įvairūs apdovanojimai T. Jansson reiškė labai nedaug, palyginti su jos šeimos įvertinimu ir pritarimu.