Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Vytautė Žilinskaitė

„Kuriu protu ir širdimi."

Vytautė Žilinskaitė – Lietuvos prozininkė, vaikų literatūros rašytoja, humoristė. V. Žilinskaitės kūrinių išleista bulgarų, estų, latvių, ukrainiečių, vengrų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Bene mėgstamiausios skaitytojų knygos yra „Kelionė į Tandadriką” ir „Žiogas stiklinėje“.

Išdėstymas:

Vytautė Žilinskaitė

8,17€

Išmonės ir nuotykių nestokojanti Vytautės Žilinskaitės apysakapasaka nukelia į šaltą Naujųjų metų naktį. Vieniši, nuskriausti ir likimo valiai palikti žaislai gūdžiame miške atranda kosminį laivą, iš nesvetingos Žemės skraidinantį į žaislų planetą Tandadriką. Žaisliniai bičiuliai surizikuoja leistis į kelionę, tačiau nė vienas nenutuokia, kad čia j..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Vytautė Žilinskaitė

9,46€

Vytautė Žilinskaitė „Žiogas stiklinėje“ Vaikams nuo 9 m. Tai literatūra, kuri kilsteli vaiką: skatina mąstyti, spręsti didelius klausimus ir pažinti literatūros daugiaprasmiškumą. „Sakykit, ką norit, o pasaulis puikus ir nuostabus”, – taria vienos iš pasakų herojus pramuštgalvis sliekas. Tačiau ne visiems taip sekasi, kartais tenka i..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 2 iš 2 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1930 m. gruodžio 13 d. Kaune.

1948–1958 m. moterų tinklinio rinktinės narė. 

1950 m. baigė Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą. 

1950–1955 m. Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete studijavo žurnalistiką. 

Nuo 1950 m. spausdina kūrybą. 

1955–1961 m. žurnalo „Jaunimo gretos“ literatūrinė darbuotoja.

1961–1966 m. žurnalo „Jaunimo gretos“ Literatūrinio skyriaus vedėja. 

1961 m. išleido eilėraščių rinkinį „Nesustok, valandėle“.

Nuo 1963 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė. 

Nuo 1966 m. rašytoja profesionalė. 

Šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.

Kūrybos bruožai

Satyriniuose ir humoristiniuose apsakymuose V. Žilinskaitė kritikuoja visuomenės dvasinį primityvumą, sumiesčionėjimą, neigiamus socialinius reiškinius. Taip atsiskleidžia šiuolaikinės civilizacijos. Autorės temų spektras itin platus: jis apima ekologiją, politiką, socialinę empatiją, meilę ir kt. V. Žilinskaitės tekstai pasižymi ironija, kontrastais, paradoksais, hiperbolėmis, mitiniais motyvais. Jos pasakų ir apsakymų pasaulis vaikams dinamiškas bei įvairus, veikėjų ir jų išgyvenimų spektras atspindi tikrovės sudėtingumą.