William Golding

„Dar būdamas berniukas padariau išvadą, kad yra trys mąstymo rūšys, o kadangi vėliau mąstymą laikiau savo pomėgiu, padariau dar keistesnę išvadą – būtent, kad aš pats apskritai nemoku mąstyti.“

Seras Williamas Geraldas Goldingas (1911 – 1993) – britų rašytojas, dramaturgas ir poetas. Geriausiai žinomas dėl savo debiutinio romano „Musių valdovas“ (1954 m.), per savo gyvenimą išleido dar 12 grožinės literatūros tomų. 1980 m. už „Rites of Passage“, romaną, tapusį jo jūrų trilogijos „To the Ends of the Earth“ pirmąja dalimi, jis apdovanotas „Bookerio“ premija. 1983 m. jam paskirta Nobelio literatūros premija. Dar vienas dėmesio vertas W. Goldingo kūrinys – „Paveldėtojai“.

-30% su kodu: ZAIBAS

William Golding

8,75€
12,50€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

William Golding

3,00€
13,40€

Turime sandėlyje

2 prekės

Biografija

Gimė 1911 m. rugsėjo 19 d. Kornvalyje, mokėsi Marlborough gimnazijoje ir Brasenose koledže Oksforde. 

Dirbo mokytoju, dėstytoju, aktoriumi, jūreiviu ir muzikantu. Jo tėvas buvo mokytojas, o motina – sufražistė. Jis buvo auklėjamas būti mokslininku, bet pasipriešino. Po dvejų metų Oksforde vietoj to jis ėmė skaityti anglų literatūrą ir atsidavė anglosaksų kalbai. Oksforde iš viso jis praleido penkerius metus. 

1935 m. išleido eilėraščių rinkinį. 

Dėstė Solsberio vyskupo Vordsvorto mokykloje.

1940 m. įstojo į Karališkąjį karinį jūrų laivyną ir šešerius metus praleido laive, išskyrus septynis mėnesius Niujorke ir šešis mėnesius padėdamas lordui Cherwellui Karinio jūrų laivyno tyrimų įstaigoje. Jis dalyvavo kovose su karo laivais (nuskandino „Bismarką“), povandeniniais laivais ir lėktuvais. Baigė kaip leitenantas, vadovavęs raketiniam laivui. Dalyvavo prie Prancūzijos krantų per D dienos invaziją, o vėliau Valchereno saloje. 

Po karo grįžo į pedagoginę veiklą ir vėl pradėjo rašyti. Pirmasis jo romanas „Musių valdovas“ buvo išleistas 1954 m. 1963 m. Peteris Brookas jį ekranizavo. 

1980 m. už romaną „Rites of Passage“ jis pelnė „Bookerio“ premiją. 

Vėliau gyveno Viltšyre, o tarp savo laisvalaikio pomėgių minėjo muziką, buriavimą, archeologiją ir klasikinę graikų kalbą.

Mirė 1993 m. birželio 19 d.

Kūrybos bruožai

W. Goldingo rašymo stilius pasižymi aiškumu, tikslumu ir gilumu. Jis vartoja paprastą ir aprašomąjį prozos stilių, savo romanuose naudoja gyvą bei vaizdingą kalbą, kad sukurtų vietos ir atmosferos pojūtį. W. Goldingo kūryba garsėja dėmesiu detalėms ir gebėjimu panardinti skaitytojus į jo kuriamus pasaulius.

Vienas iš ryškių W. Goldingo stiliaus aspektų – sudėtingų psichologinių ir filosofinių temų nagrinėjimas. Jo romanuose gilinamasi į tamsiuosius žmogaus prigimties aspektus, vaizduojant individams ir visuomenėms būdingą gebėjimą daryti blogį. W. Goldingo tekstai skatina susimąstyti ir verčia skaitytojus susidurti su nepatogiomis tiesomis apie žmogaus elgesį. Be to, W. Goldingo pasakojimai neretai yra alegoriniai, po paviršutiniška istorija slepiantys simbolikos ir gilesnių prasmių sluoksnius. Tai leidžia skaitytojams interpretuoti jo kūrinius įvairiais lygmenimis ir imtis analizės.