Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Allen Carr

„Atsakomybė kelia stresą tik tada, kai nesijauti pakankamai stiprus, kad su ja susidorotum.“

Allenas Johnas Carras (1934–2006) – britų knygų apie metimą rūkyti ir kitas psichologines priklausomybes, įskaitant alkoholizmą, autorius. A. Carras žinomas dėl tokių leidinių kaip „Lengvas būdas mesti rūkyti, „Lengvas būdas sulieknėti", „Lengvas būdas suvaldyti alkoholį“.

Allen Carr

3,70€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Allen Carr

10,12€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Allen Carr

9,27€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Allen Carr

9,08€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Allen Carr

9,83€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Allen Carr

1,90€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

6 prekės

Biografija

Gimė 1934 m. rugsėjo 2 d. Putnyje, Londone. 

•       18 metų pradėjo rūkyti cigaretes, atlikdamas nacionalinę tarnybą. 

1958 m. įgijo buhalterio kvalifikaciją. 

1983 m. liepos 15 d., būdamas 48 metų, galutinai metė rūkyti po apsilankymo pas hipnoterapeutą. Tačiau ne pati hipnoterapija padėjo jam mesti rūkyti: „Man pavyko ne dėl to apsilankymo, o nepaisant jo <...> užsidegiau vos išėjęs iš klinikos ir grįžęs namo.“ Buvo du svarbiausi dalykai, kurie vėliau tą pačią dieną įgalino A. Carrą sustoti. Pirma, hipnoterapeutas jam pasakė, kad rūkymas yra „tik priklausomybė nuo nikotino“, ko A. Carras iki tos akimirkos niekada nesuvokė, t. y. kad jis yra priklausomas. Antra, sūnus Johnas paskolino jam medicinos vadovėlį, kuriame paaiškinta, kad fizinė nikotino abstinencija tėra „tuščias, nesaugus jausmas“. A. Carras teigia, kad šie du suvokimai jo sąmonėje išgrynino, kaip lengva mesti rūkyti, ir taip vėliau leido jam vadovautis nenumaldomu troškimu paaiškinti savo metodą kuo didesniam skaičiui rūkalių.

2006 m. liepos pabaigoje paaiškėjo, kad jam, 71 metų amžiaus, diagnozuotas plaučių vėžys. Kitą mėnesį autorius sužinojo, kad liga yra nepagydoma, o jo likusi gyvenimo trukmė – maždaug devyni mėnesiai. A. Carras sakė: „Nuo tada, kai prieš 23 metus surūkiau paskutinę cigaretę, esu laimingiausias žmogus pasaulyje. Taip pat jaučiuosi ir šiandien.“ 2006 m. lapkričio 29 d. A. Carras mirė, būdamas 72 metų, savo namuose Benalmadenoje, į vakarus nuo Malagos, Ispanijoje.

Kūrybos bruožai

A. Carras žinomas dėl savipagalbos knygų apie priklausomybių, ypač rūkymo, įveikimą. Jo stilių galima apibūdinti kaip tiesioginį, šnekamąjį ir įtikinamą. A. Carras rašė, siekdamas sudominti skaitytoją ir mesti iššūkį jo išankstinei nuomonei apie priklausomybę. Autorius rašo paprastai ir prieinamai. Jis vengia vartoti sudėtingą kalbą ar žargoną. Dėl tokio požiūrio jo knygos mielai skaitomos ir suprantamos įvairiai auditorijai.

Vienas išskirtinių A. Carro stiliaus aspektų yra kartojimas. Knygose jis dažnai kartoja pagrindines idėjas ir argumentus, taip sustiprindamas mintis bei padėdamas palaužti skaitytojo pasipriešinimą pokyčiams. Šiuo kartojimu siekiama pabrėžti svarbiausius dalykus ir paskatinti skaitytoją suabejoti įsitikinimais bei įpročiais.

A. Carro tekstams taip pat būdingas gebėjimas įsijausti į skaitytojus. Jis dalinasi savo, kaip buvusio rūkaliaus, patirtimi, o tai padeda užmegzti ryšį ir pasitikėjimą su auditorija. Jo kūriniuose gausu anekdotų ir suprantamų pavyzdžių, todėl skaitytojams lengva suprasti autoriaus mintis.