Asta Padagaitė

„Pastaruosius penkiolika metų praleidau stebėdama daugybės moterų istorijas. Buvusi asmeninė nevaisingumo patirtis savo laiku visiškai panardino į sunkias emocines skirtingiausių moterų keliones, o pakeliui gimę trys vaikai ir kartu su jais nuosavas verslas, artimai susijęs su besilaukiančiomis ir mažylius auginančiomis mamomis, priartino ne tik prie gražios gyvenimo pusės, bet ir prie to, kai atsiveria emocinės žaizdos. Moterų istorijos, kurios yra anapus socialinių tinklų, niekam nepasakojamos, gniaužiamos baisia kalte, kaip gyvenimo pralaimėjimai, kuriuose gyveni kasdien ir negali išeiti. Kodėl?  Asmeninė mano kelionė, atsakymų paieškos, didžiulis moterų pasaulio užtaisas atvedė į vieną kūrinį, kurio neplanavau parašyti. Jis išėjo iš manęs pats, kaip realaus pasaulio pažinimo rezultatas."

Asta Padagaitė (g. 1982) užaugo Plungėje, po to atvyko studijuoti į Vilnių ir čia gyvena iki šiandien. Autorė įgijo socialinių mokslų bakalauro laipsnį, keletą metų dirbo personalo valdymo srityje, augino savo įkurtą prekės ženklą „Bugtohug“. Truputį vėliau prisijungė prie Aušrinės Armonaitės, Remigijaus Šimašiaus komandų kaip patarėja, vadovavo Laisvės partijos administracijai. A. Padagaitė ypač domisi moterų teisėmis, nevaisingumo problematika mūsų šalyje, šeimos psichine sveikata. Tai atsispindi ir kūrinyje „Sadistas“.

Asta Padagaitė

3,00€
13,30€

Turime sandėlyje

1 prekės

Kūrybos bruožai

A. Padagaitės „Sadistas“ – tai įtempta kova tarp galios ir iliuzijų, ieškant savo tapatybės ten, kur egzistuoti neįmanoma. „Sadistas" drąsiai atveria ne vienų namų duris ir atskleidžia realybę, kruopščiai slepiamas tamsias paslaptis. Vieni skaitytojai pyksta ir smerkia, kiti trokšta pamokyti, treti kenčia, atpažindami artimųjų arba netgi savo pačių istorijas. Tai pasakojimas, įkvėptas asmeninės autorės aplinkos ir tikrų moterų paslapčių, susitelkęs į vieną įspūdingą meilės nuotykį. Rašytoja ir žurnalistė Erika Umbrasaitė tikina: „Drąsus, atviras ir tikroviškas romanas apie meilę ir jos grimasas, kiek daug mes esame pasiryžę mokėti už savo iliuzijas. Labai prancūziškas debiutas lietuviškos literatūros padangėje. Tikėtina, kad Vilniuje sklando daug tokių realių istorijų, bet retas kuris išdrįsta apie tai garsiai prabilti."