Aurelijus Zykas

„Pamilau ramius ir kartu pietietiškai jautrius žmones, gamtos vaizdus, gyvenimo būdą, miestų šurmulį ir sudėtingą istoriją bei tapatybę.“

Aurelijus Zykas (g. 1978) – lietuvių diplomatas, japonologas, politikos mokslų daktaras, keliautojas, vertėjas, visuomenės veikėjas, kelionių žanro rašytojas, mokslinių publikacijų autorius. Be gimtosios lietuvių laisvai šneka japonų, anglų, rusų kalbomis. Dėl puikių japonų kalbos žinių 2006–2022 m. buvo laisvai samdomas vertėjas aukščiausiojo lygio susitikimų tarp Lietuvos ir Japonijos atstovų metu. Vertė Japonijos imperatorienei Michiko, Lietuvos ir Japonijos vadovams (tarp jų: Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis, Shinzo Abe, Valdas Adamkus), ministrams, parlamentarams. Kelerius metus iki pandemijos A. Zykas keliavo po Azijos šalis. Jo įspūdžiai sudėti į knygas apie Japoniją ir Taivaną: „Raudonas ir žalias. Taivanas“, „Septyni saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija“, „Stebint žalsvą girios ošimą“.

Aurelijus Zykas

5,93€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Aurelijus Zykas

19,98€

Turime sandėlyje

Aurelijus Zykas

9,03€

Turime sandėlyje

Išparduota

Aurelijus Zykas

Išparduota

4 prekės

Biografija

Gimė 1978 m. rugpjūčio 10 d.

1985–1996 m. mokėsi Kauno 25–ojoje vidurinėje mokykloje.

2000–2005 m. dirbo Arvydo Ališausko vadovaujamame Vytauto Didžiojo universiteto Japonistikos centre.

2001 m. Vytauto Didžiojo universitete baigė menotyros bakalaurą. 

2004 m. Vytauto Didžiojo universitete baigė komunikacijos mokslų magistro studijas.

2011 m. apgynė politikos mokslų daktaro disertaciją. 

Studijų metu 4 kartus pasinaudojo tarptautinių mainų ir stažuočių galimybėmis Japonijoje: Kanadzavos, Vasedos universitetuose, Japonijos fonde.

2015–2022 m. Vytauto Didžiojo universiteto docentas.

Nuo 2018 m. vadovauja įmonei „Azija LT“.

Nuo 2022 m. Lietuvos Respublikos ambasadorius Japonijoje.

Kūrybos bruožai

A. Zykas domisi viešąja diplomatija, valstybės įvaizdžio formavimu, etninės ir regioninės tapatybės konstravimu, pokarinės Japonijos visuomene ir politika, tarpkultūrinė komunikacija, Lietuvos ir Japonijos santykiais. 

Autorius teigia, kad metaforos puošia gyvenimą. Nors ambasadoriaus kasdienybėje gausu biurokratinių procesų ir taisyklių, A. Zykas nevengia klajoti po vaizduotės pasaulį. Tai atsispindi jo kelionių žanro knygose apie Taivaną ir Japoniją. Autoriaus tekstai suteikia galimybę pažiūrėti į pasaulį kitu žvilgsniu, atrasti, tobulėti. Kviečia keliauti mintimis.