Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Boris Nemcov

„Tai korupcijos šalis. Jei turite verslą, esate labai nesaugioje padėtyje. Kiekvienas gali jus paspausti ir sužlugdyti jūsų verslą. Štai ir viskas.“

Borisas Jefimovičius Nemcovas (1959-2015) – Rusijos fizikas. Liberalus politikas. Atviras Vladimiro Putino kritikas. Jo gyvenimas ir aktyvisto karjera baigėsi nužudymu Maskvoje. Ankstesniame savo politinės karjeros etape dalyvavo įgyvendinant reformas Rusijos posovietinėje ekonomikoje. Valdant prezidentui Borisui Jelcinui, buvo pirmasis Nižnij Novgorodo srities gubernatorius (1991-1997). Vėliau dirbo Rusijos vyriausybėje kuro ir energetikos ministru (1997). Rusijos vicepremjeru ir Saugumo tarybos nariu 1997-1998 m. 1998 m. įkūrė judėjimą „Jaunoji Rusija“. 1998 m. buvo vienas iš koalicinės grupės „Dešinysis reikalas“ įkūrėjų. 1999 m. – rinkimų bloko, vėliau politinės partijos „Dešiniųjų jėgų sąjunga“ įkūrėjų. B. Nemcovas buvo Liaudies deputatų suvažiavimo (1990), Federacijos tarybos (1993-1997) ir Valstybės Dūmos (1999-2003) narys. Daugiau apie autorių galite sužinoti knygoje „Maištininko išpažintis“.

Išparduota

Boris Nemcov

Išparduota

1 prekės

Biografija

Gimė 1959 m. spalio 9 d., Sočyje, Rusijoje. 

Baigė Gorkio (dabar Nižnij Novgorodo) valstybinį universitetą. Įgijo fiziko išsilavinimą. Būdamas 25 metų tapo fizikos mokslų daktaru. Įstojo į Maskvos fizikos seminarą. Jam vadovavo būsimasis Nobelio premijos laureatas Vitalijus Ginzburgas. 

8-ojo dešimtmečio pabaigoje, kai Sovietų Sąjungoje vyko sparčios permainos, B. Nemcovas prisijungė prie demokratinio judėjimo. Pasitelkęs į pagalbą Andrejų Sacharovą, sėkmingai vadovavo pastangoms sustabdyti atominės elektrinės statybą Gorkyje.

1990 m. išrinktas į Rusijos parlamentą. Tapo vienu ryškiausių reformų šalininkų. Išrinkus Borisą Jelciną prezidentu ir 1991 m. sužlugdžius bandymą įvykdyti perversmą, jis tapo Nižnij Novgorodo srities gubernatoriumi. Pradėjo įgyvendinti plataus užmojo rinkos reformų programą, paversdamas savo regioną ekonomine jėgaine. Jame buvo daug investuojama. Įgyvendinami infrastruktūros projektai. Vykdoma nedidelė privatizacija. Klestėjo privatus verslas.

1996 m., būdamas gubernatoriumi, surinko milijoną parašų prieš Rusijos vyriausybės karą Čečėnijoje. Asmeniškai įteikė juos prezidentui B. Jelcinui. Padėjo nutraukti žiaurią kampaniją.

1997 m. prezidentas B. Jelcinas paskyrė B. Nemcovą pirmuoju Rusijos ministro pirmininko pavaduotoju, tuo parodydamas, kad laiko jį savo įpėdiniu Kremliuje. B. Nemcovo kadencija pasižymėjo pastangomis apriboti oligarchų įtaką. Padidinti vyriausybės skaidrumą. Įskaitant reikalavimą pareigūnams viešai atskleisti savo pajamas ir turtą. Būdamas specialios vyriausybinės komisijos pirmininkas, B. Nemcovas buvo atsakingas už po bolševikų revoliucijos nužudytos Rusijos karališkosios šeimos laidotuvių organizavimą. Kelis mėnesius B. Nemcovas pirmavo viešosios nuomonės apklausose tarp galimų kandidatų į prezidentus. Jo populiarumas smuko, kai oligarchams priklausantys televizijos kanalai pradėjo prieš jį nukreiptą kampaniją. Po 1998 m. rugpjūčio mėn. finansų krizės jis atsistatydino iš vyriausybės.

B. Nemcovo politinis sugrįžimas įvyko 1999 m. Kai jis buvo išrinktas į parlamentą, kur vis labiau kritikavo naująjį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Ypač dėl jo susidorojimo su žiniasklaida ir karinio žiaurumo Čečėnijoje. V. Putino sistemai peraugus į visišką autoritarizmą, B. Nemcovas tapo svarbiausiu opozicijos režimo piktnaudžiavimams ir korupcijai atstovu, organizavusiu masinius gatvės protestus šalyje. Sėkmingai pasisakiusiu už tikslines sankcijas pagrindiniams Kremliaus veikėjams užsienyje. 

2013 m. B. Nemcovas laimėjo rinkimus į Jaroslavlio srities įstatymų leidžiamąjį organą. Jis planavo vesti savo Liaudies laisvės partiją į 2016 m. parlamento rinkimus. Mesti iššūkį V. Putinui dėl prezidento posto 2018 m. 

2015 m. vasario 27 d. buvo nužudytas penkiomis kulkomis į nugarą, kai ėjo per tiltą priešais Kremlių. Jo nužudymo organizatoriai ir vykdytojai iki šiol nenustatyti ir nenuteisti. B. Nemcovo atminimas oficialiai įamžintas Vašingtone, Vilniuje, Kijeve ir Prahoje. Ten Rusijos ambasados dabar stovi aikštėse su jo vardu.

Kūrybos bruožai

Pirmąją knygą – „Provincialas“ – B. Nemcovas parašė 1997 m.. Tuo metu autorius turėjo daug iliuzijų. Buvo politikas romantikas. Pastarąjį dešimtmetį B. Nemcovui netrūko išbandymų. Kelerius metus jis buvo pasitraukęs iš aktyvios politinės veiklos. „Maištininko išpažintis“ – trečioji B. Nemcovo knyga. Joje atskleidžiama,  ką jam teko patirti. Rusijoje tai – bene atviriausia politinės publicistikos knyga.