David Graeber

„Vietose, kuriose nėra laikrodžių, laikas matuojamas veiksmais, o ne veiksmai matuojami laiku.“


David Graeber (g.1961) – įtakingas amerikiečių antropologas, rašytojas ir aktyvistas, žinomas dėl savo darbų ekonomikos, politikos ir socialinės teorijos srityse. Reikšmingiausi autoriaus kūriniai – „Šūdmalos darbų teorija“ ir „Anarchistinės antropologijos fragmentai“, kuriuose jis nagrinėjo tokias temas kaip skolų istorija ir beprasmio darbo įtaka šiuolaikinei visuomenei.

David Graeber

27,50€
28,95€

Turime sandėlyje

Išparduota

David Graeber

Išparduota

2 prekės

Biografija

  • Gimė 1961 m. vasario 12 d. Niujorke, JAV. Jis užaugo šeimoje, kurioje buvo vertinami intelektualiniai užsiėmimai, todėl būsimas tyrinėtojas nuo mažens ugdė aistrą antropologijai ir socialiniam teisingumui. 

  • Jis įstojo į Niujorko valstijos universitetą, kur studijavo antropologiją ir 1984 m. baigė menų bakalauro laipsnį.

  • Graeber tęsė akademinę kelionę, siekdamas magistro laipsnio ir galiausiai studijuodamas Čikagos universitete 1996 m. įgijo antropologijos studijų daktaro laipsnį.  

  • Per visą savo karjerą David Graeber įnešė svarų indėlį į antropologijos mokslą, ypač ekonominės ir politinės antropologijos srityse. Jis išsamiai praplėtė tyrimus tokių sąvokų kaip skolos, kapitalizmas ir biurokratija, o jo darbai dažnai ginčijo tradicines akademines perspektyvas.

  • Greta savo mokslinės veiklos garsus antropologas vis labiau įsitraukė į socialinį ir politinį aktyvumą, ypač pasauliniame judėjime „Occupy Wall Street“. Jis buvo žinomas dėl savo atviros kritikos nusistovėjusioms normoms, ekonominėms ir politinėms sistemoms, pasisakydamas už socialinius pokyčius ir būtinybę spręsti socialinės nelygybės ir neteisybės problemas.

  • David Graeber mirė 2020 m., palikdamas įtakingų mokslo darbų – jo įtaka atsiliepė akademiniuose, aktyvistų ir intelektualų sluoksniuose.

Kūrybos bruožai

Antropologo knygos yra žinomos dėl patrauklaus, provokuojančio ir verčiančio susimąstyti turinio. Jis turėjo talentą aiškiai ir prieinamai perteikti sudėtingas antropologines, ekonomines ir politines koncepcijas, siekdamas įtraukti skaitytojus į provokuojančias diskusijas apie visuomenės problemas. Graeber kūryboje taip pat randama asmeninių pavyzdžių ir anekdotų, istorijos ir tarpdisciplininių perspektyvų.