Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Egdūnas Račius

„Musulmonai, net ir ne patys dievobaimingiausi, išlaikė pagarbą islamiškajai teisei. Ir nors daugeliui liberaliųjų visuomenių atstovų ji atrodo archaiška ar net anachronistiška, panašu, kad ją nurašyti į žmonijos istorijos šiukšlyną dar mažų mažiausiai per anksti.“

Egdūnas Račius (g. 1973) – lietuvių religijotyrinkas, etnologas, musulmoniškųjų kultūrų tyrinėtojas. Stažavo ir dėstė Jungtinių Amerikos Valstijų bei Europos universitetuose. E. Račiaus moksliniai interesai: Europos musulmonų bendruomenės, musulmonų revaivalistiniai sąjūdžiai, sociopolitiniai procesai Vidurio Rytuose. Autorius įžvalgomis dalinasi knygose „Musulmonai ir jų islamai“ bei „Kuranas apie... tikėjimą ir žmonių santykius“.

Išdėstymas:

Egdūnas Račius

7,14€

Kurano reikšmės žmonijos raidai pervertinti neįmanoma – nuo jo surašymo VII amžiaus viduryje milijonai žmonių išmoko jį atmintinai, milijardai juo žavėjosi, dešimtys milijardų jį skaitė, o daugybė kitų su jo turiniu buvo vienaip ar kitaip supažindinti. Ši knyga – kvietimas pasigilinti į islamo Šventraštyje plėtojamas tikėjimo ir žmonių santykių tem..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Egdūnas Račius

5,74€

Islamas yra religija, apie kurią šiandien kalbama daugiausia, tačiau šios kalbos neretai būna ne dvasinio, o politinio pobūdžio. Islamo pasaulis priešpriešinamas ne kitoms religijoms, o Vakarų pasauliui kaip ne vien religinių, bet ir politinių vertybių sferai. Šiuo metu tradiciškai apie islamo pasaulį kalba..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 2 iš 2 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1973 m. kovo 12 d.

1996 m. baigė filosofijos studijas Vilniaus universitete. 

1996–1997 m. Vilniaus universiteto Orientalistikos centro vadovas.

1998 m. baigė Artimųjų Rytų studijų magistrantūrą Niujorko universitete. 

2004 m. Helsinkio universitete apgynė daktaro disertaciją tema „The Multiple Nature of the Islamic Da‘wa“. Dvejus metus mokėsi Kuveite.

2011–2016 m. Vytauto Didžiojo universiteto Regionistikos katedros vedėjas. 

Nuo 2011 m. žurnalų „Journal of Muslims in Europe“, „International Journal of Area Studies“, tęstinio leidinio „Yearbook of Muslims in Europe“ redakcinės kolegijos narys.

Nuo 2012 m. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius. 

Kūrybos bruožai

E. Račiaus moksliniai interesai: musulmonų religingumo formos, neortodoksinis islamas, islamas ir populiarioji kultūra, lytis ir seksualumas musulmonų kultūrose. Jis domisi Europos musulmonų bendruomenėmis, musulmonų revaivalistiniais sąjūdžiais, sociopolitiniais procesais Vidurio Rytuose. E. Račius ruošia tarptautinio masto mokslinius darbus ir projektus šiomis temomis. Tarp autoriaus rengtų darbų – publikacijos apie musulmonus katalikiškoje Lietuvoje, lietuvius, atsivertusius į islamą, Lietuvą NATO misijoje Afganistane, orientalizmą, informacinį karą.