Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Elizabeth Gilbert

„Niekada nepamiršk, kad kažkada, nesaugią akimirką, atpažinai save kaip draugą.“

Elizabeth Gilbert (g. 1969) – amerikiečių žurnalistė ir rašytoja. Geriausiai žinoma dėl 2006 m. išleistos memuarų knygos „Valgyk, melskis, mylėk“, kurios parduota daugiau nei 12 mln. egzempliorių ir kuri išversta į daugiau nei 30 kalbų. 2010 m. pagal šią knygą buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas. Puikūs yra ir kiti E. Gilbert kūriniai: „Merginų miestas“, „Pasižadėję“.

Išdėstymas:
akcija

Elizabeth Gilbert

14,02€

„Gyvenimas – trumpas ir pavojingas, todėl riboti malonumų ir būti tuo, kas nesi, nėra prasmės.“ Elizabeth Gilbert – amerikiečių žurnalistė ir autorė, geriausiai žinoma iš savo atsiminimų knygos „Valgyk, melskis, mylėk“. Naujasis romanas ƒ„Merginų miestas“ gilios išminties apie žmogiškuosius troškimus ir tarpusavio ryšius, romanas, kuriame pasakojam..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Elizabeth Gilbert

2,55€

Antroji E. Gilbert memuarų knyga „Pasižadėję“ – tai reveransas meilei su visais sudėtingais jos vingiais ir atspalviais bei įrodymas, kad tikra meilė realiame pasaulyje tikrai egzistuoja. Elizabeth Gilbert savo bestselerio autobiografinio romano „Valgyk, melskis, mylėk“ pabaigoje pasakojo apie tai, kaip pamilo brazilų kilmės australietį Filipę..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Elizabeth Gilbert

14,02€

Šie kelionių memuarai – tai nuoširdus ir atviras amerikiečių rašytojos Elizabeth Gilbert pasakojimas apie radikalų gyvenimo posūkį. Autorė priima sunkų sprendimą – palieka modernios amerikietiškos sėkmės spąstus (santuoką, karjerą, sodybą) ir leidžiasi ieškoti to, ko iš tiesų gyvenime trokšta.  Ji išsiruošia į kelionę ieškoti skirtingų dalykų ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Elizabeth Gilbert

Amerikiečių rašytojos Elizabeth Gilbert knygos – neišsemiamas skirtingo amžiaus ir skirtingus gyvenimo kelius pasirinkusių žmonių įkvėpimo šaltinis. Šįkart mylima autorė mosteli naują burtą – knygą „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“, kurioje dalijasi išmintimi ir savitu po..

Išparduota

Elizabeth Gilbert

Kelyje... Kartu su šiuolaikinės Amerikos gyventojais, kad ir kas jie būtų – rančos darbininkai, turgaus prekeiviai, striptizo šokėjos, ligonių slaugai ar rodeo dalyviai – autorė Elizabeth Gilbert (Elizabet Gilbert) leidžiasi į keliones. Per ieškojimus, klaidas, atradimus. O jos patirtys autentiškomis spalvomi..

Rodoma nuo 1 iki 5 iš 5 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1969 m. liepos 18 d. Voterberyje, Konektikuto valstijoje, ir užaugo nedideliame šeimos kalėdinių eglučių ūkyje. 

Mokėsi Niujorko universitete, kur dienomis studijavo politikos mokslus, o naktimis kūrė apsakymus. 

Po koledžo kelerius metus keliavo po šalį, dirbo baruose, valgyklose ir rančose, kaupdama patirtį, kurią vėliau pavertė grožine literatūra. Šie ieškojimai galiausiai tapo jos pirmosios knygos – apsakymų rinkinio „Piligrimai“, kuris pateko į PEN/Hemingvėjaus premijos finalą ir dėl kurio Annie Proulx pavadino ją talentinga jaunąja rašytoja, pagrindu.

Pirmaisiais gyvenimo Niujorke metais ji taip pat dirbo žurnaliste tokiuose leidiniuose kaip „Spin“, „GQ“ ir „The New York Times Magazine“. Ji buvo triskart Nacionalinio žurnalo apdovanojimo finalininkė, o jos straipsnis, kurį ji parašė „GQ“ apie savo patirtį dirbant barmene Žemutiniame Ist Saide, tapo filmo „Coyote Ugly“ pagrindu.

E. Gilbert geriausiai žinoma dėl 2006 m. memuarų knygos „Valgyk, melskis, mylėk“, kurioje aprašyta jos kelionė po pasaulį, ieškant paguodos po sunkių skyrybų. Knyga tapo tarptautiniu bestseleriu, išversta į daugiau nei trisdešimt kalbų, visame pasaulyje parduota daugiau nei 12 milijonų egzempliorių. 2010 m. pagal knygą sukurtas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Julia Roberts. Knyga tapo tokia populiari, kad žurnalas „Time“ E. Gilbert įtraukė į 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

2010 m. E. Gilbert išleido knygos „Valgyk, melskis, mylėk“ tęsinį „Pasižadėję“ – memuarus, kuriuose nagrinėja savo dviprasmiškus jausmus santuokos institucijos atžvilgiu. Knyga iškart tapo „New York Times“ bestseleriu nr. 1, taip pat sulaukė šiltų kritikų liaupsių. Kaip rašė „Newsweek“, „Pasižadėję“ išsaugojo daug Gilbert komiško nuoširdumo ir nuostabos plačiomis akimis“, o NPR pavadino knygą gausiu naujai atrastų įžvalgų ir išminties kokteiliu.

2015 m. ji išleido knygą „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“, kurioje atsispindi džiaugsminga nuotykių dvasia, kurią E. Gilbert visada diegė į savo darbą ir gyvenimą.

Naujausias jos romanas – „Merginų miestas“ – jaudinantis, seksualus pasakojimas apie XX a. ketvirtojo dešimtmečio Niujorko teatro pasaulį.

Kūrybos bruožai

E. Gilbert rašymo stilius dažnai apibūdinamas kaip šiltas, šnekus ir įtraukiantis. Ji turi talentą naudoti gyvą ir aprašomąją kalbą, kad atgaivintų istorijas ir veikėjus, o jos tekstuose dažnai ryškus stiprus humoro jausmas bei gilus žmogiškosios patirties suvokimas. E. Gilbert rašymui būdingas gebėjimas asmeninius anekdotus ir įžvalgas įpinti į platesnes filosofines temas, o jos kūriniuose dažnai nagrinėjamos meilės, kūrybiškumo bei dvasingumo sąsajos. Autorė garsėja pasakojimo technikomis, tokiomis kaip ryškios metaforos ir vaizdiniai, bei gebėjimu sukurti intymumo jausmą tarp savęs ir skaitytojų.