Fredrik Backman

„Visada manome, kad turime pakankamai laiko užsiimti veikla su kitais žmonėmis. Laiko jiems ką nors pasakyti. O tada kažkas nutinka, ir tada mes stovime ir laikomės įsikibę tokių žodžių kaip „jeigu“.“

Fredrikas Backmanas (g. 1981) – švedų rašytojas, tinklaraštininkas ir publicistas. Parašė knygas „Gyveno kartą Uvė“ (2012), „Dalykai, kuriuos mano sūnus turėtų žinoti apie gyvenimą“ (2012), „Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo“ (2013), „Čia buvo Brita Marija“ (2014), „Mes prieš jus“ (2018), „Nerimo žmonės“ (2020) ir kitas. Šios knygos jo gimtojoje Švedijoje tapo bestseleriais nr. 1. F. Backmano knygos išleistos daugiau nei dvidešimt penkiomis kalbomis.

Fredrik Backman

11,48€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

14,02€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

13,77€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

16,18€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

17,96€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

14,44€

Turime sandėlyje

Fredrik Backman

25,33€

Turime sandėlyje

Išparduota

Fredrik Backman

Išparduota

Išparduota

Fredrik Backman

Išparduota

9 prekės

Biografija

Gimė 1981 m. birželio 2 d. Užaugo Helsingborge, Švedijoje. 

2009 m. vedė Nedą Shafti Backman. Tais pačiais metais jie susilaukė dviejų vaikų.

Rašė Švedijos laikraščiui „Helsingborgs Dagblad“ ir Švedijos vyrų žurnalui „Moore Magazine“. 

Kaip rašytojas debiutavo 2012 m. romanu „Gyveno kartą Uvė“. Ši knyga ekranizuota kaip filmas, kurio premjera įvyko 2015 m. gruodžio 25 d., o dar kartą – 2023 m. 

Antroji jo knyga „Dalykai, kuriuos mano sūnus turėtų žinoti apie gyvenimą“ (2012) paremta jo paties tėvystės patirtimi. Jis pavadino ją disfunkcinio auklėjimo vadovu bei sutarė, kad jo leidykla privalo išleisti ir šią knygą, kad galėtų išleisti „Gyveno kartą Uvė“.

Daug autoriaus knygų išversta į anglų kalbą. Po to, kai į anglų kalbą išverstas jo debiutinis romanas, jis 42 savaites išbuvo bestselerių sąraše. Po pirmosios knygos sėkmės „Atria“ nusipirko teises į kitus jo romanus ir pasirūpino juos taip pat išversti į anglų kalbą.

Kūrybos bruožai

F. Backmano kūryboje gilinamasi į sudėtingas emocijas ir tyrinėjamos žmogiškosios patirties gelmės. Jis turi talentą perteikti santykių subtilybes, vaizduodamas gilius ir pažeidžiamus personažus. F. Backmano romanuose aptariamos meilės, draugystės, bendruomenės ir atpirkimo temos. Jis moka sukelti empatiją ir sukurti ryšį tarp skaitytojų bei jo istorijų veikėjų. F. Backmano kūryba taip pat garsėja įžvalgiais ir verčiančiais susimąstyti pastebėjimais apie gyvenimą ir žmogaus prigimtį. Jis sugeba užčiuopti universalias tiesas ir pateikti jas suprantamai bei paveikiai. 

F. Backmanas rašo aiškiai ir yra lengvai skaitomas, todėl jo romanai labai patrauklūs. Jis išlaiko pusiausvyrą tarp paprastos kalbos ir gilaus pasakojimo, užtikrindamas, kad jo istorijos būtų prieinamos plačiam skaitytojų ratui.